Радянський Союз організував 18-й чемпіонат світу з хокею.

ХЕЛЬСІНКІ, Фінляндія - Радянський Союз провів 18-й чемпіонат світу з хокею на шайбі в неділю, перемігши Канаду з рахунком 6: 4 на голи Сергія Макарова та В'ячеслава Фетисова в кінці останнього періоду.

союз

Залишившись двома іграми, Ради мали 5-очкову перевагу над Чехословаччиною, яка перемогла Швецію з рахунком 3: 2 в інший плей-офф у неділю.

Кевін Лоу з "Едмонтон Ойлерз" завершив канадський камбек із дефіциту 4: 1, коли забив гол у 1:22 останнього періоду за тупик 4-4. Але Макараров розірвав нічию о 15:18, а Фетісов поставив матч і чемпіонат поза досяжністю своїм другим голом у грі о 16:47.

"Росіяни здаються майже неперевершеними", - сказав тренер команди Канади Маршалл Джонстон. "Але я все ще думаю, що є й інші команди, які могли б виграти титул, хоча з такою системою складно".

Джонстон посилався на відмову Рад відкинути всі очки з попереднього раунду і таким чином розпочати плей-офф чемпіонату навіть по очках. Натомість їх офіційні особи наполягали на турнірній таблиці першого раунду - а їх команда мала п’ять очок після семи послідовних перемог - бути включеною в турнірну таблицю плей-офф.

Але радянський тренер Віктор Тихонов сказав, що турнір був важким і для його команди.

"Хоча ми визначили титул, я можу сказати вам, що для мене та команди було багато нервових моментів", - сказав він. "Ігри проти Канади були надзвичайно важкими, і перша гра проти Чехословаччини також була важкою".

Радянські команди виграли команду Канади 4-3 у фінальному відкритому матчі в суботу і раніше в турнірі відставали від чехів 3-1, перш ніж піднялися до перемоги 5-3.

У неділю радянські війська на початку другого періоду створили лідерство 4: 1, але два приголомшливі голи, виконані Уейном Грецьким з Ойллерса та Марком Нейпіром з Монреалю, повернули канадців у суперечку.

Крейг Хартсбург забив перший канадський гол, але росіяни скористалися перевагою 4: 1 за голами Сергія Шепелєва, Фетисова, Віктора Шалімова та Олександра Кожевнікова.

"Я думаю, що наш повернення з 4-1 до 4-4 показав наш дух у цьому матчі", - сказав Джонстон. "Мої хлопці були готові дати все, що мали, і, я думаю, вони це показали".

Грецького обрали найкращим канадським гравцем, тоді як радянський воротар Владислав Третяк отримав спеціальну нагороду з нагоди свого 30-го дня народження в неділю.