Остапенко приголомшив Пліскову, коли Карбальєс Баена засмутив Шаповалова на відкритому чемпіонаті Франції

Латвійка Єлена Остапенко святкує після перемоги над чехією Кароліною Плішковою під час тенісного матчу другого туру серед жінок у 5-му дні тенісного турніру The Roland Garros 2020 French Open у Парижі 1 жовтня 2020 року. (Фото MARTIN BUREAU/AFP)

остапенко

Коли Шаповалов виграв четвертий сет за один брейк подачі, дев'ятий насінник, здавалося, прямував до перемоги у поверненні. У вирішенні п’ятого сету південна лапа перебігала суперника з боку в бік, оскільки обидва гравці проводили подачу протягом перших чотирьох геймів.

У п’ятій грі Шаповалов втратив можливість брейку при 15-40, а помилка сервісного повернення змусила гру двімати. Канадець закричав "чому?" що лунало порожньою ареною. Баена скасував ще дві загрози прориву, перш ніж пропустити гру на восьмій хвилині, і Шаповалов провів, щоб повести 4-2. Баена зменшив рахунок, але Шаповалов потужно подав, щоб повести 5-3. Іспанець виграв дев'яту партію в любові.

Подаючи матч, Шаповалов піднявся на 30: 0, але був вирівняний після невдалого виклику, який міг дати йому матч-очко. Натомість він програв наступні два очки, щоб вирівняти п’ять ігор за штуку.

Шаповалов пробив подачу, щоб повести 6-5. Подаючи матч вдруге, Денис скинув важливе перше очко і врешті-решт програв дванадцяту партію.

Оскільки у фінальному сеті немає тай-брейку, Баена продовжив виходити вперед 7-6. На подачі, щоб залишитися в сеті, Шаповалов допустив подвійну помилку до 15-ти і пробив сіткою волевого волею до матчу. Знову він прослідкував гарну подачу, але вдарив перший залп через базову лінію.

Єлена Остапенко, чемпіонка Відкритого чемпіонату Франції 2017 року, врятувала чотири з дев'яти погроз проривом, реалізувавши два з трьох шансів зламати подачу суперниці. Це було визначальним фактором головного розладу. Остапенко підсумувала 67 очок до 46 своїм суперником вищого рейтингу.

Крім того, 11-й "посівний" Гарбін Мугуруса Бланко з Іспанії, який став чемпіоном у 2016 році, переміг Крістіну Пліскову, сестру-близнючку Кароліни, 6/3, 6/2 на корті Сюзанні Ленглен.