Світовий рейтинг вільної боротьби серед жінок - 13 березня 2014 року

КОРСЬЄ-СУР-ВЕВЕЙ, Швейцарія (14 березня) - Чотири борці зібрали пару титулів у лютому і просунулись у світовому рейтингу FILA серед жінок у вільному стилі, однак сім світових та олімпійських змін залишаються надійно контролюючими свої вагові категорії.

рейтинг

Марія СТАДНИК (АЗЕ) до 48 кг, Юлія РАТКЕВІЧ (АЗЕ) до 58 кг та 60 кг, а також Анастасія ГРІГОРЬЄВА (ЛАТ) до 63 кг подвоїли титули на Золотому Гран-Прі в Парижі до початку лютого, а потім завершили місяць домінуючими виступами на Відкритий чемпіонат жінок Klippan у Швеції.

Тим часом Аліне ФОКЕН (Німеччина) в кінці місяця захопила свою подвійну вагу до 69 кг у вихідні вихідні, забравши Дана Колова в Софію, а потім відправившись на північ до Кліппана.

Марія ГУРОВА (РОС), яка в минулому трохи боровся зі старими 55-кілограмовими, очевидно, знайшла свою вагу в 53-кілограмовій - з титульними титулами на Гран-прі Яригіна наприкінці січня та в Кліппані.

Незважаючи на це поспішне збирання обладнання для турнірів, лише Григор'єва змогла перетворити турнірний дубль на перше місце в рейтингу. 23-річний студент з Даугавпілса обігнав світового призера СОРОНЗОБОЛД Батцецег (MGL) за перше місце у вазі до 63 кг.

Тим часом світові та олімпійські чемпіони монополізують рейтинг No1 в інших семи вагових категоріях, причому деякі зміни очікуються на очікуваних заходах Кубка світу та континентальних чемпіонатах.

Рейтинги перераховані за іменем борця, кодом країни, найменшим результатом або найсвіжішим результатом борця та позицією борця в попередньому рейтингу.

48 кг - срібна призерка Лондона 2012 року Марія СТАДНИК (AZE) здійснила свій другий турнірний турнір за місяць, вигравши відкритий турнір Klippan з чотирма технічними падіннями та рішенням 9-4 над четвертою в рейтингу Алісою ЛАМП (США) у півфіналі.

Юніорська чемпіонка світу Еліца ЯНКОВА (BUL) фінішувала другою після Suemeyya SEZER (TUR) у "Дана Колова", але пробилася в рейтинг №10 із п'ятим місцем через тиждень у "Кліппані". Янкова відскочила від чвертьфінальної поразки від "Стадника", отримавши п'яту перемогу, тоді як Сезер входить до рейтингу No11.

53 кг - володарка Гран-прі Яригіна Марія ГУРОВА (Росія) взяла свій другий зимовий титул у Кліппані, пробиваючись крізь важку дугу з чотирма перемогами, включаючи пару падінь. У фіналі Гурова здобула перемогу 8: 0 над срібною призеркою Pan America 2012 року Уітні КОНДЕР (США).

Чемпіонка Європи серед юніорів Лариса СКОБЛЮК (UKR) повернулася на третє місце в турнірі "Дан Колов" після 8-6 півфінальної поразки бронзовій призерці світової бронзи 2012 року Марії ПРЕВОЛАРАКІ (GRE). Скоблюк входить у рейтинг №17.

55 кг - П'ятиразовий чемпіон Африки Марва АМРІ (ТУН) взяв у відставці віце-чемпіонку світу Хелен МАРУЛІС (США) у фіналі "Кліппан Опен" і обмежився з 20 місця в рейтингу минулого місяця на 5 місце. Амрі закріпив у півфіналі молодшого срібного призера Азії Румі ХІРОЗ (JPN).

Бедіха ГУН (TUR), п’яте місце в юнацькому чемпіонаті світу серед юніорів минулого літа, виграла всі чотири свої поєдинки, здобувши корону Дана Колова та номер 13 у рейтингу.

58 г - Бронзова призерка Лондона 2012 Юлія РАТКЕВИЧ (AZE) виграла золоту медаль до 60 кг на відкритому турнірі Klippan Open, щоб зміцнити свою позицію в рейтингу No2, а бронзова призерка юніорської світової бронзи Петра ОЛЛІ (FIN) захопила золото до 58 кг до рівня до No4.

Південноамериканська чемпіонка Сандра РОА ВЕЛАНДІ (КОЛ), яка ледь пропустила кваліфікацію до Олімпійських ігор у Лондоні на трьох різних турнірах у 2012 році, вийшла на перше місце в Кубку Гранми в Гавані, щоб пробитися в рейтинг No15.

60 кг - 5-й номер світу Тетяна ЛАВРЕНЧУК здобула три перемоги, включаючи пару падінь, претендуючи на корону Дана Колова та 6 місце у рейтингу. У фіналі Лавренчук закріпив бронзову призерку Європи Хафізе САІН (ТУР), яка входить в рейтинг No7

У своєму першому міжнародному змаганні за майже два роки чемпіонка Європи 2009 Йоганна МЕЦТСОН (SWE) боролася з Юлією РАТКЕВІЧ (AZE) у півфіналі, але потрапила до бронзової призерки Олімпійських ігор, 8-5. Однак Меттссон відбив ритуал і здобув перемогу над Алі РАГАН (США) 5: 0 у фіналі бронзової медалі.

63 кг - Фінальна володарка "Золотого Гран-прі" Анастасія ГРІГОРЄВА (ЛАТ) закріпила трьох із чотирьох суперників на своєму шляху до крони Klippan Open і посіла перше місце у 63 кг.

Срібний призер світу Тайбе ЮСЕЙН (БУЛ), вигравши свій перший міжнародний турнір з часу здобуття титулу чемпіона світу серед юніорів 2011 року, вразила натовп рідного міста у Дана Колова та піднялася з 20 до 10 місця в рейтингу.

69 кг - Європейська володарка бронзової медалі Алін ФОКЕН (Німеччина) здобула паралельні перемоги в Софії та Кліппані, піднявшись на 3 місце в рейтингу. Бронзовий призер Пекіна 2008 року Ренді МІЛЛЕР (США) пробився через нижню половину кронштейна Кліппана, перш ніж відмовитись від технічного падіння Фокену.

Ще одна олімпійка 2008 року Оксана ВАЩУК (УКР) потрапила до Фокена до осені у фіналі Дана Колова, але вривається в рейтинг No15. Ващук здобув європейську корону серед юніорів за місяць до поїздки до Пекіна на Олімпійські ігри.

75 кг - Бронзова призерка Універсіади Еріка ВІБЕ (МОЖЕ) відкрилася технічним падінням і падінням, а потім зупинила чемпіонку Університетських ігор Катерину БУКІНУ (РУС), 5-3, щоб зміцнити свої позиції на 3-му місці в рейтингу.

Володар Гран-прі Яригіна OCHIRBAT Burmaa (MGL) відрізав пару падінь і витримав 3-2 півфінальні виклики від Марії СЕЛЬМАЙЕР (GER) на шляху до титулу у Дана Колова.

Вільям Мей проводить Світовий рейтинг для FILA. Більше 40 років він активно займається боротьбою на трьох континентах як конкурент, тренер, арбітр та журналіст. Вільям працював "спеціалістом зі спортивної інформації" з боротьби на Олімпійських іграх у Пекіні 2008 та Лондоні 2012. З ним можна зв’язатися на своїй сторінці у Facebook або електронною поштою [email protected]