«Швайнштайгер» завершив німецький старт

LILLE, Франція - Бастіан Швайнштайгер відзначив своє повернення після травми, запевнивши перемогу Німеччини над Україною з рахунком 2: 0 у першій грі чемпіонів світу на Євро-2016 у неділю.

швайнштайгер

"Бастіан Швайнштайгер на вагу золота", - сказав тренер Німеччини Йоахім Льов.

Швайнштайгер, який отримав другу серйозну травму коліна за рік на тренуваннях 22 березня і з того часу не грав, вийшов на останній хвилині. Він забив гол на другій хвилині травми, коли Месут Озіл подав його в рушницю у залпі в контратаці.

"Моя травма була вилікувана, я почуваюся дуже добре. Після спринту вперед я трохи задихнувся. Неймовірно, що щось подібне може статися, цього можна лише бажати", - сказав Швайнштайгер. "Зараз я зіграв п'ять хвилин, я ще не настільки далеко, що зможу зіграти на 90 або 120. Сподіваюся, що тепер я можу зіграти трохи більше".

Шодран Мустафі ударом головою вивів Німеччину на курс на 19-й хвилині зустрічі в групі С, коли захисник Валенсії обіграв свого маркера, зустрівшись із завитого штрафного удару Тоні Крооса з правого боку та головою з потужністю в лівій стійці.

"Ми ще не там, де нам потрібно бути, щоб виграти турнір, але ми вже в дорозі", - сказав Кроос, який отримав нагороду "людина за матч" за те, що тягнув струни в півзахисті та допомагав у захисті, коли це було потрібно.

Лью почав з 10 гравців, які два роки тому виграли чемпіонат світу в Бразилії. 26-річний лівий захисник Йонас Гектор, виступаючи у своєму першому великому турнірі, був єдиним винятком.

Незважаючи на домінування у володінні та створення ранніх шансів, Німеччині потрібен був Мануель Нойер, щоб зробити два великі сейви в першому таймі та ще один у другому.

Спочатку він зупинив Євгена Коноплянку, а потім Євгена Хачеріді з близької відстані, перш ніж Джером Боатенг зняв зусилля Коноплянки з лінії.

"Мені пощастило, що у мене довгі ноги", - пожартував захисник з його акробатичного оформлення.

Перший тайм Україна завершила сильно, Андрій Ярмоленко отримав гол, справедливо відкинутий у офсайд.

Але Німеччина прислухалася до попередження і знову взяла під свій контроль після перерви: Джуліан Дракслер (двічі), Кроос, Самі Хедира, Томас Мюллер, замінник Андре Шуеррле, а потім і Озіл - все близько.

Українець Андрій Пятов був зайнятішим із двох воротарів, хоча Нойєру потрібно було бути пильним, щоб у другому таймі зупинити лютий штрафний удар Ярослава Ракицького на його ближній стійці.

Мустафі майже подарував Україні зрівняльний рахунок пізніше, коли він головою відправив м'яч назад, не розуміючи, що Нойер поза його воротами.

Але ще був час для Швайнштайгера вийти і завершити омріяне повернення після сезону, враженого травмою.

"Ми раді за всіх, але хороший" жартівник "Басті!" Нойер сказав, вітаючи свого колишнього товариша з команди "Баварія". "Я думаю, Мустафі сьогодні зіграв супергру. Ми раді, що у нас є така чудова людина для центральної оборони".

Нойер заявив, що найкраще ще має надійти з Німеччини.

"Ми ще не все показали. Нам доведеться піднятися на турнірі і, сподіваємось, вже проти Польщі", - сказав Нойер, маючи на увазі гру команди на "Стад де Франс" під Парижем у четвер.

Того ж дня Україна зіткнеться з Північною Ірландією в Ліоні.

ХОРВАТІЯ 1, ТУРЕЧЧИНА 0

ПАРИЖ - Досконала техніка Луки Модріча підняла Хорватію до перемоги над Туреччиною.

Півзахисник "Реала" забив м'яким залпом на 41-й хвилині важкої та закривавленої гри групи D на "Парк де Прінс". Модрич крокував вперед на шлях високого очищення для 25-метрового пострілу, якого воротар Туреччини Волкан Бабаджан не зміг утримати.

Хорватія мала кілька хороших шансів забити гол, але двічі йому відмовляла поперечина у другому таймі. Кучерявий вільний удар капітана ветерана Даріо Срни кинув погляд на дерев’яні вироби, коли він перебирався, і ближній удар Івана Перішича відскочив від небезпеки.

Гол Модріча виділявся в основному не надихаючий перший тайм. Граючи у глибокій ролі, він був чудово розміщений, коли захисники Туреччини в паніці зіткнулися з навісом у ворота.

Безцільний дозвіл послав м'яч у центральну зону, а Модріч відбив зворотний удар.

Дві команди, традиційно відомі акуратними наземними передачами, переважно віддавали перевагу підняттям хрестів у ворота. На жаль для Хорватії, шанси у відповідь на голову в 23-му програв півзахисник Марсело Брозович, коли неподалік підстерігав високий форвард Маріо Манджукіч.

Найкращий головний шанс Туреччини також випав півзахиснику. Озан Туфан помилився в 29-му, щоб змусити воротаря Даніеля Субашича спатись на своєму лінії воріт.

ПОЛЬЩА 1, Н. ІРЛАНДІЯ 0

НІЦЕ, Франція - Голу Аркадіуша Міліка було достатньо, щоб Польща розбила рішучу Північну Ірландію і передала своїй команді перемогу.

Перемога Польщі в матчі групи С стала її першою в історії на чемпіонаті Європи після двох невтішних виступів на останніх двох турнірах, в тому числі в 2012 році, коли в якості спільного господаря вона потрапила в нижню частину своєї групи.

Польща домінувала у великих проходах матчу, але лише на 51-й хвилині Мілік вистрілив свою команду вперед з краю штрафного майданчика після акуратного квадратного м’яча Якуба Блащиковського. Удар Міліка пройшов крізь ноги захисника Північної Ірландії Крейга Каткарта та поза межами досяжності воротаря Майкла Макговерна.

Польща мала численні шанси вийти вперед перед голом Міліка. Сам Мілік за перші 10 хвилин з двох зусиль пропустив ціль і вдарив ударом по бічній сітці з гарної позиції на 31-й.