Дубль Якупової, скасований гол і поєдинок Плотнікова та Телегіна: СКА зрівняв рахунок у півфіналі Кубка Гагаріна з ЦСКА

У шостому матчі фіналу Західної конференції Континентальної хокейної ліги (КХЛ) пітерський СКА здобув перемогу над московським ЦСКА з рахунком 3: 2 і відновив паритет у серії. Доля п'ятого за останні шість років "армійського" дербі в рамках жеребкування Кубка Гагаріна вирішиться в сьомому матчі, який відбудеться 9 квітня в столиці Росії.

дубль

Повернення Дацюка

Єдиний член російської збірної з хокею, який є членом клубу "Потрійний золото" і паралельно капітан СКА Павло Дацюк пропустив кожен з перших п'яти поєдинків найбільш принципового "армійського" дербі: центральний нападник, якому виповнюється 41 рік міжсезоння, все частіше знімається з команди з Санкт-Петербурга всілякі проблеми зі здоров'ям.

Якби серія з ЦСКА розвивалася за сценарієм команди Іллі Воробйова, повернення суперветерана на лід, ймовірно, було б відкладено до фіналу плей-офф КХЛ, давши чудовому нападнику кілька вихідних на відновлення.

Але, забивши в кут поразкою з рахунком 0: 3 у п’ятому матчі протистояння, і втративши право на чергову осічку, що автоматично означало для СКА передчасне закінчення сезону, клуб з банків Неви ризикнув і кинув Дацюка в бій у матчі, перемога в якому була вагою золота.

Центральний форвард, який не заповнив шкоду, був оголошений на зустріч на номінально другому рівні СКА, разом з не суперзірними партнерами Віктором Тихоновим та Сергієм Плотніковим, і рідше, ніж зазвичай, він був у точці кидка. За результатами регулярного чемпіонату КХЛ Дацюк був з великим відривом найкращим гравцем команди в цій статистичній номінації (62,2% виграних бойових мистецтв проти 56,9% найближчого з послідовно включених у переслідувачів Ярно Коскіранца). Більше того, Павло не влучив жодного пострілу у ворота Іллі Сорокіна, не відзначив результативними діями - хоча створив для Наіла Якупова один гольовий момент на 100% і провів лише одну силову техніку.

3-2 у матчі, 3-3 у серії! pic.twitter.com/g3AREPR0oz

- Хокейний клуб SKA (@hcSKA) 7 квітня 2019 р

Все це, здається, є скромними показниками для хокеїста, від якого навіть нейтральні глядачі в будь-якому поєдинку очікують маленького хокейного дива на льоду, але для петербурзької «армійської команди» факт повернення капітана до складу коштував дорого . Чи існує прямий зв’язок між дебютом Дацюка в дербі та підвищеним ступенем активності його партнерів на кожному квадратному сантиметрі майданчика, Воробйов може сказати, але в шостому матчі серії СКА це виглядало зовсім інакше, ніж два дні раніше в Москві. Агресивний, злий і максимально заряджений для досягнення позитивного результату.

Скасувати видалення та сутички

Порівняно з фіналом Східної конференції, в якому омський "Авангард" та "Уфа" Салават Юлаєв організовували матч для вболівальників від матчу до матчу, армійське дербі - принаймні перші п'ять епізодів - виглядало досить блідим. Найвищий рівень гравців, зібраних у командах, вирівнював страх зробити фатальну помилку на рівному майданчику, і більше, ніж потрібно для цього "скорочення" в боях за від'їзд, повага хокеїстів, які регулярно збираються разом під прапором Збірна Росії, один до одного. Тому до звітної наради дербі "армії" відчайдушно не вистачало по-справжньому жорстких кубкових сутичок і сутичок, особливо після бою за позицію на майданчику.

Вищезгаданий Плотніков разом з Іваном Телегіним виправили ситуацію вже в середині першого періоду, влаштувавши повномасштабний бій. На перший погляд виявилося, що арбітри матчу занадто швидко втрутилися в битву двох нападників оборонного плану, але численні повторення прояснили ситуацію: Плотніков завдав кілька ударів з ударом, один з яких відправив свого колегу з ЦСКА Нокдаун. Судді просто намагалися уникнути серйозних наслідків інциденту: отримавши п'ятихвилинне покарання за грубість, універсальні хокеїсти, які були надзвичайно важливими в схемах тренерів армійських клубів, продовжували зустрічатися і не погодьтесь більше рука об руку.

Загалом, роботи Олексія Бєлова та Романа Гофмана, які обслуговували зустріч, було дуже багато - шостий матч дербі, безумовно, став найбагатшою подією у всьому фіналі Заходу, і арбітри повинні були приймати чіткі та зважені рішення в кожній наступній грі епізод. Кілька разів суддям доводилося звертатися за допомогою до програвачів відео, а також для оцінки відповідності правилам, а не лише кинутих шайб (одну за авторством Лінден Вей арбітри скасовували, оскільки це відбулося після руху москалів вперед ногою), але також і видалення. Саме таким чином Плотніков був помилуваний безпосередньо перед першою перервою: пітерська «армійська команда» збиралася покарати супротивника булавою, але виявилося, що Михайла Науменкова зачепив не Сергій, а його команда -друг Максим Шалунов.

Так, загальна тривалість пауз становила близько 15 хвилин, і пристойно тривалий перегляд шайби Микити Гусєва, який став переможним для СКА, як здавалося, уповільнив темп гри, яка певною мірою зіграла на руку господарям, які повинні були захищати мінімальну перевагу в довгостроковій перспективі. Але Бєлов і Гофман уникли грубих помилок і, як результат, гучних скандалів.

Останнє слово за Гусєвим

Відмова від надмірно обережного хокею, складеного ще до п’ятого поєдинку «армійської» серії, не допомогла ЦСКА взяти на себе ініціативу в Санкт-Петербурзі. Маючи скромну, але все ж перевагу в ударах по воротах, загін Ігоря Нікітіна вже поступався на два голи на 23-й хвилині шостої зустрічі - дубль був виданий без написання жодного очка в попередніх епізодах дербі Наіла Якупова. І якщо у випадку з другою шайбою від нападника, який одного разу обрав НХЛ Набір НХЛ лише потрібно було потрапити в порожній кут воріт, Сорокін, який не мав ніякого впливу на ситуацію, він розпочав першу гольову атаку, взявши шайбу у власній зоні, і закінчив, отримавши круту передачу під синьою лінією від Максима Карпова.

Повернення столичної команди, закладене за 151 секунду чистого часу, також не можна назвати логічним і логічним. На дубль Якупова з двома шайбами ​​відповів захисник Мет Робінсон, який зіграв в останніх матчах, взявши Ігоря Шестеркіна повільним кидком з досить гострого кута (воротареві завадило накопичення його та інших хокеїстів у безпосередній поблизу п'яти гостей) і порушення кількості. Москвичі, можливо, недостатньо зіграли у двох гольових атаках майже рівно до другого періоду, але суперник допустив дуже ефективні помилки.

Вирішальне слово було залишено за хокеїстами СКА, які реалізували лише другого в матчі (за винятком взаємного покарання Плотникова та Телегіна, після чого команди продовжували грати у форматі «п’ять на п’ять») і єдиного в заключний двадцятихвилинний штраф гостей. Більшість петербурзьких "армійців" відзначилися втретє з початку фіналу Західної конференції - москвичі в більшості своїй мають дві цілі, враховуючи гол Робінзона, - а втретє це зробив Гусєв. Найкращий бомбардир регулярного чемпіонату КХЛ був кинутий з улюбленої точки Олександра Овечкіна, Дацюк, не опускаючись до копійки, повністю заблокував огляд Сорокіну, а арбітри, витративши багато часу на перегляд відеоповторів, підтвердили, що все було зроблено чисто в переможній атаці господарів.

ЦСКА мав близько 14 хвилин, щоб перевести зустріч на другу в овертаймі і лише дві можливості зіграти зайвого хокеїста завдяки видаленням Олексія Бивальцева та Віктора Тихонова. Правда, ближче до покинутої шайби однозначно був СКА. На останніх хвилинах Якупов міг зробити хет-трик, але не зміг закрити передачу Дацюка на дальню штангу, куди Сорокін встиг перенести. Місцевий провал «Найли» не змінив суті справи: відстоявши рахунок 3: 2 до останньої сирени, команда Воробйова продовжила сезон, і доля «армійського» дербі буде визначена у сьомому матчі. Як і має бути в кубковому бою двох команд порівнянних сил, кожна з яких щороку ставить перед собою одне єдине завдання - виграти Кубок Гагаріна.