Денис Істомін нокаутував шестиразового чемпіона Новака Джоковича з Australian Open у другому раунді

Раніше Новак Джокович програв лише один сет у п’яти матчах проти Дениса Істоміна. Фото: Марк Стюарт

денис

СПЕКУЛАЦІЯ навколо одержимості Новака Джоковича радикальними дієтами посилилася після того, як захищаючий чемпіон Австралійського Відкритого чемпіонату потрапив у шокову поразку другого раунду від болтера Узбекистану Дениса Істоміна.

Шестиразовий переможець чемпіона Мельбурна був блідою тінню своєї колишньої величі, коли він впав 7-6 (10-8) 5-7 2-6 7-6 & -5) 6-4 за 4 години, 49 хвилин на Rod Laver Арена світу №117 Істомін.

Джокович став предметом дедалі більших домислів на тлі повідомлень, які він розглядає як дотримуватися дієти, яка є рідкою - імовірно, причиною напруженості серед його найближчого оточення.

Заботливо ставлячись до харчування та відновлення після матчу, Джокович відхилив занепокоєння своїм позашляховим режимом, похваливши підмайстра Істоміна.

"Денис, безумовно, він був аутсайдером, але у великі моменти він не виявляв нервів", - сказав Джокович.

«Він не грав так багато великих матчів, але просто все зійшлося. Це був правильний момент для нього, потрібний день. Йому було краще.

“Вся честь Денису за чудову гру. Він заслуговував на перемогу. Без сумніву, він був кращим гравцем у моменти зчеплення.

Денис Істомін святкує свою засмучену перемогу проти Новака Джоковича. Фото: Марк Стюарт

“Він активізував це, грав агресивно. Подається дуже добре, дуже точно. Я мало що міг зробити.

“Звичайно, я не був задоволений своїм виступом загалом. Але, знаєте, я повинен привітати свого опонента ”.

Джокович зазнав найстрашнішої поразки на гранд-шлемі з моменту поразки від російського Марата Сафіна у другому турі "Вімблдону" у 2008 році.

"Це один із таких днів, коли ти не почуваєшся настільки чудово на майданчику, не маєш особливого ритму, і гравець, проти якого ти граєш, чудово відчуває м'яч", - сказав Джокович.

“У третьому сеті я почувався комфортно. У мене був брейк-пойнт, відкривши четвертий сет. Пропустив легкий форхенд. Так, сірник розвернувся.

“Можливо, наприкінці четвертого сету щось могло статися.

"Але у мене насправді не було чітких шансів, чесно кажучи. Скрізь, де йому було потрібно, він придумував велику подачу, велику гру ".

Треніруваний його матір'ю Клавдією, Істомін провів більшу частину своєї тенісної кар'єри на низьких трасах "Челленджер" і "Ф'ючерс".

Коли йому було 15 років, Істомін зламав ногу в автокатастрофі під час поїздки на ф'ючерсну компанію в Ташкент, і травма була настільки важкою, що він був госпіталізований на три місяці через побоювання, що більше ніколи не зіграє.

Два роки після аварії він не брав у руки ракетку.

Маючи лише один титул ATP Tour - відкритий Ноттінгем 2015 - Істомін програв усі 22 з 23 попередніх матчів проти 10 найкращих, а його єдиний успіх - проти 5-го світового чемпіона Давида Феррера в Індіан-Уеллсі в 2012 році.

Все змінилося проти Джоковича з 63 переможцями та 17 тузами.

Джокович залишає "Род Лейвер Арена" після того, як його приголомшив розпечений Денис Істомін. Фото: Марк Стюарт

"Перш за все, мені шкода Новака, я так добре грав", - сказав Істомін, 30 років. “Я також сьогодні здивував себе.

“З третього сету у мене судоми в нозі, але я їх тримаю.

«Це більший виграш для мене, і це так багато означає.

"Зараз я відчуваю, що можу грати з цими хлопцями на цьому рівні".

Джокович ніколи не програвав супернику, який потрапив у топ-100, і виграв усі свої попередні п'ять матчів проти Істоміна.

Поразка стала найгіршим результатом Джоковіча в Мельбурні з часу поразки першого туру в 2006 році.

Протягом останніх дев'яти років палиця Мельбурнського парку Джокович з самого початку був не в своєму роді.

Але, програвши перший сет і зберігши контрольні очки в третьому, він, здавалося, відновив контроль над матчем.

Ім'я Дениса Істоміна тепер знає весь світ. Фото: Марк Стюарт

Але незважаючи на те, що за матч він виграв більше очок - 193 до 186 -, ніж Істомін, він рідко нав'язував свою гру.

Раніше Істомін вимагав лише один сет із п’яти поразк проти Джоковича, який завдав тут удари прямими сетами в 2010 і '14.

Цього разу була інша історія, коли Істомін диктував мітинги проти дивно приборканого Джоковича.

Конкурсуючи свій перший мажор з 2012 року без Бориса Беккера, Джокович підняв великий натовп на "Род Лейвер Арена", коли він пішов.

Служба підтримки Дениса Істоміна - усмішки після його перемоги. Фото: Марк Стюарт