Новини 08 червня 2005 р

Сочі проводить кілька російських зустрічей - результати

проводить

Російські спортсмени різного та вікового віку брали участь у змаганнях, що проводились одне за одним на оновленому стадіоні в Сочі - одному з найвідоміших курортів країни на Чорному морі.

Семиборство та десятиборство шукають нового лідера

Кубок Росії з семиборства та десятиборства виявився першим офіційним турніром сезону на відкритому повітрі. У змаганнях брали участь члени національної збірної, а також юніори та юнаки до 23 років; і схоже, що спортсмени до 23 років дуже прагнуть взяти на себе лідерство в цих двох атлетичних змаганнях, які вважаються найскладнішими у світовій легкій атлетиці.

Згадаймо ще раз, що Лев Лободін, який роками був лідером російської збірної в "Декатлоні", вирішив піти у відставку і тепер тренує національну збірну.

Олександр Погорєлов та Олексій Сисоєв змагаються за місце колишнього безперечного лідера. Вони обидва брали участь у Кубку Росії, але було абсолютно очевидно, що вони мали два різні підходи до турніру. Погорєлов вирішив зробити лише одноденний виступ. Але все-таки він продемонстрував кілька хороших результатів: 15,31 м у штовханні ядра і 48,16 (новий PB) у бігу на 400 м. Потім він припинив змагання, бо мав взяти участь в одному з важливих турнірів з десятиборства за кордоном.

З іншого боку, 20-річний володар срібної медалі на чемпіонатах Європи та світу серед юніорів Олексій Сисоєв встановив свій особистий рекорд - 8090 очок, вигравши турнір серед молодших до 23 років і загалом. Це були його результати у змаганнях з десятиборства: 10,89 - 6,73 м - 15,61 м - 2,06 м - 49,60 - 15,34 - 53,49 м - 4,40 м - 59,60 м - 4: 33,68. І якби не досить помірні результати у стрибках у довжину та стрибках з жердиною, юний спортсмен із Волгограду (зріст - 194 см, вага - 96 тис.) Міг би набрати 8300-8400 очок.

Ще один надзвичайно обдарований молодий спортсмен, 18-річний Олександр Зябрьов (186 см - 80 тис.), Який мешкає у віддаленому сибірському місті Іркутськ і його тренує Ірина Бєлова, ім'я якого добре відомо у світі легкої атлетики, набрав відмінні 7471 бал в Сочі Зябрев (11,13 - 7,16 м - 14,49 м - 1,82 м - 49,29 - 15,34 - 41,83 м - 4,40 м - 49,75 м - 4: 35,31).

У жіночому семиборстві колишні лідери російської збірної, чемпіонка світу Олена Прохорова та Наталя Ращупкіна не брали участь, оскільки вони все ще відновлюються після травм.

За їх відсутності лідерство взяла чемпіонка Європи серед юніорів Ольга Левенкова. До речі, її тренує в сибірському місті Кемерово Анатолій Конашевич, тренер Олени Прохорової.

Левенкова виграла змагання з 5882 балами (14,10 - 1,76 м - 12,79 м - 25,69 - 6,19 м - 37,07 м - 2: 14,73). Юлія Ігнаткіна відставала лише на 63 очки.

Змагання серед юніорів були ще жорсткішими. 19-річна Ольга Зінов'єва перемогла з 5662 балами (14,59 - 1,70 м - 13,06 м - 24,76 - 6,20 м - 32,21 м - 2: 18,90), а 18-річна Надія Сергєєва посіла лише 48 очок.

Юніори на шоу

Після Кубка Росії стадіон у Сочі привітав юніорів, які змагались за свої спортивні клуби та спортивні школи. Спринтери Ігор Шевцов та Джулія Чермошанська виявилися головними героями. 17-річний Шевцов виграв 100 м та 200 м відповідно в 10,69 та 21,21.

Джулія Чермошанська - дочка відомої колишньої спринтерки Галини Мальчугіної. Тренує Джулію колишня спринтерка Віра Міхеєва (Анісімова) під керівництвом матері. У своєму першому виступі на відкритому повітрі в році Джуліа (174 см - 62 кг) перевищила 11,72 на 100 м і 23,57 на 200 м.

18-річний Віктор Комаров відсвяткував дві перемоги на 800 м за 1: 52,75 та на 400 м з бар'єрами в 53,22. Його переможний приклад наслідував 19-річний Алксей Чистов (1500 - 3: 54,49 та 3000 м - 8: 18,94).

Іншими переможцями, які показали хороші результати для свого віку, є Артем Сергєєнков (400 м - 47,33) та Денис Бивакін (110 бар'єрів - 14,07), Дмитро Стародубцев та Павло Прокопенко (обидва 5,40 - Стриб з жердиною), Сергій Михайловський (Стрибок у довжину - 7,50) та Дмитій Ніконов (Потрійний стрибок - 15,95).

І дівчата також були відмінними в юніорських змаганнях. 17-річна Галина Посашкова виграла 800 м (2: 05,67) і фінішувала 3d на 1500 м (4: 22,65). 19-річна Поліна Ніканорова виграла 1500 м - 4: 22,44. Надія Шляпнікова, якій також було 19, виграла дистанцію 400 м за 53,70, а Надія Созонтова, якій лише тиждень тому виповнилося 17 років, посіла 3-е місце за результатами 54,34.

17-річна Дар’я Кораблева виграла дистанцію 400 метрів з бар’єрами з відмінним часом 59,63. Ольга Самілова стала переможницею на дистанції 100 метрів з перешкодами 13,91, а Джуліа Мочалова виграла 2000 м з перешкодами за 6: 36,96, пропустивши національний рекорд лише за чотири секунди.

Ірина Гордєєва подолала 1,88 м у стрибку у висоту, а Наталя Мучкіна, якій лише 16, стала другою, пройшовши 1,79. Анна Жидкова розчистила 4,00 у склепінні. Галина Гончарова виграла стрибок у довжину - 6,20 м, а Дар'я Сафронова - потрійний стрибок - 13,21 м. 16-річна Ольга Тимофєєва стала другою у стрибках у довжину (6,13 м), а також у потрійному стрибку (13,10 м).

У штовханні ядра 18-річна Ірина Тарасова стала переможницею з відмінним результатом 15,22 м, тоді як 16-річна Вероніка Кармішина виграла кидок диска з 47,58 м, а 17-річна Анна Булгакова виграла Молот з 60,42 м . 15-річна Катерина Строкова була наймолодшою ​​переможницею, що метала списа на 46,78 м.

А тепер згадаємо ще одне ім’я надзвичайно молодого та обдарованого спортсмена. Вона не змогла виграти змагання, адже їй було лише 12 років. Вона дуже висока і справді сильна для свого віку, її звуть Вікторія Садова. Донька відомого олімпійського переможця Наталя Садова вирішила по-молодому йти кроками матері. Тренують її батько Михайло Садов та дідусь Іван Коптух. Вона ще не вирішила, що для неї є кращим - молоток чи дискус, але в обох випадках вона кидає понад 40 метрів.

Кубок Сочі свідчить про хороші виступи

Останнім змаганням, яке відбулося в Сочі, був Кубок Сочі. На жаль, результати чоловічих змагань залишили бажати кращого. Але варто згадати Михайла Липського (50,32) та Олександра Борженка на дистанції 400 метрів із перешкодами. Чемпіон світу серед юніорів Дмитро Стародубцев захистив свій титул з 4,40 м у стрибках з жердиною. Результат Віталія Шкурлатова у стрибках у довжину склав 8,11 м, а бронзовий призер Олімпійських ігор Даниїл Буркеня був першим у потрійному стрибку: 16,93 м. 20-річний Антон Любославський кинув 20,14 у штовханні ядра, а досвідчений Ілля Коновалов показав свою форму з 79,92 м у метанні молота.

Жіночі змагання були набагато вищого рівня, і було зареєстровано кілька рекордів світового сезону (на той час). Світлана Крука пробігла 2: 00,79 на 800 м. І боротьба була важкою: навіть п'ятий бігун відставав від переможця лише на 1,2 секунди. І всі п’ять бігунів працювали краще, ніж 2:02. Найкращий у другому сезоні - на 1500 м: Джулія Чиженко з тактовою частотою 4: 00.55 та 22-річна Олена Соболєва, яка не настільки відома в Росії, 4: 03.71.

Срібна призерка Олімпійських ігор у Афінах зі стрибків у довжину Ірина Сімагіна не брала участі у змаганнях у приміщенні. Але у своєму першому стрибку на відкритому повітрі вона приземлилася рівно о 7.00. І в своїй найкращій спробі вона додала до цього результату ще 4 см. Джулія Зінов'єва була другою з 6,77, а Людмила Колчанова - третьою з 6,64.

22-річна Катерина Хороших живе в містечку Батайськ поблизу Ростова, де її тренує Микола Білобородов. Результат Катерини в "Молоті" - 72,45 - був найкращим у світовому сезоні. Друга учениця Білобородова, Тетяна Лисенко, була другою - 71,49.
Інші провідні результати були зареєстровані у забігах та фіналі 100 м до срібної призерки Олімпійських ігор 4х100 Естафета Ольга Федорова з 11,26. Олена Болсун пробігла 22,87 на дистанції 200 м, а Джуліа Грушина фінішувала другою за 22,94.

Чотири бігуни пройшли менше 52 секунд на 400 м. Переможниця Тетяна Фірова отримала 50,83, а віце-місце Мар'ї Лісніченко відстала лише на 0,01.

Поєдинок двох друзів Лілі Шобухової та Галини Богомолової на 3000 м був у центрі уваги вболівальників. Вони живуть в одному місті і їх тренують в одній групі, але вони виявляються непереборними суперниками. Цього разу Шобухова перемогла з рахунком 8: 45,01, а Богомолова програла їй менше, ніж секунду, 8: 45,94. У бігу на 100 м із перешкодами Мар’я Коротеєва пройшла 12,74, а Тетяна Павлій стала другою.

У цій зустрічі змагались майже всі стрибки у висоту на чолі з олімпійською переможницею Оленою Слесаренко. Для Олени це було практично перше змагання, бо вона пропустила сезон в приміщенні. І вона далеко не найкраща. Вона очистила лише 1,85 і фінішувала 4-й. Тетяна Ківімягі очистила 1,94, Анна Чичерова стала віце-місце з кліренсом 1,90, а юніорка Ірина Гордєєва зайняла третє місце на подіумі з 1,88.

Чемпіонка світу серед юніорів у потрійному стрибку Анастасія Таранова виграла свої змагання, встановивши новий особистий рекорд 14,14. У штовханні ядра виграла Ольга Рябінкіна, яка кинула свій інвентар на 19.20м. Мар’я Абакумова вийшла на змагання зі списами з 58,90 м. Марія є рекордсменкою Росії у трьох вікових групах: дівчата, юніори та молодші 23 роки.

Микола Іванович Долгополов та Ростислав Орлов звітують для IAAF із Сочі.