Попередній перегляд Australian Open 2020: Надаль очолює насіння, але Джокович улюблений на рекордному восьмому місці

Aussie Ash Barty - No1; Наомі Осака захищається; Серена Вільямс йде на 24

Новак Джокович (Фото: Джордан Менсфілд для The Boodles)

попередній

Коли наближається перший Великий тенісний турнір нового десятиліття, Відкритий чемпіонат Австралії, з’являється повітря очікування - і повітря, наповнене димом.

Чи стане 2020 роком, коли „стара гвардія” нарешті поступиться місцем новому поколінню в чоловічих лавах? Останні 12 майорів виграли нинішні трійки найкращих Рафаель Надаль, Новак Джокович та Роджер Федерер. Але Домінік Тім та Данііл Медведєв були фіналістами у 2019 році, а два останні Фінали ATP виграли 21-річні Олександр Звєрєв та Стефанос Ціципас.

Чи матиме молодь знову свій день у жіночих майорах - трьом з минулорічних переможниць Еш Барті, Наомі Осака та Б'янка Андрееску було 23 роки або менше, чи 38-річна Серена Вільямс нарешті отримає свій рекордний 24-й титул майора?

І чи вплине руйнівний вплив кущових пожеж Австралії безпосередньо на умови гри в Мельбурні? Дійсно, вплив було відчуто відразу ж у перший день кваліфікації - і на Kooyong Classic відразу в дорозі: матчі кидали, коли деяких гравців долали випари.

Звичайно, це Майор, який має кілька дахів для боротьби зі стихією, тому поки немає жодних ознак того, що турнір не зможе продовжуватись. Тоді.

Роджер Федерер (Фото: Маріанна Бевіс)

Хто може зупинити Джоковича? Це буде Федерер, Надаль чи нове ім’я?

Протягом останнього десятиліття 40 майорів, 33 виграли Федерер, Джокович і Надаль, нинішні трійки лідерів і три найпродуктивніші чемпіони на цьому рівні. А в Австралії останні п’ять чоловічих титулів виграли лише двоє великих, семикратний чемпіон Джокович та шестиразовий чемпіон Федерер.

Тим не менш, минулого року Федірер був побитий у четвертому раунді Циципасом, який просунувся до півфіналу і продовжив рік на 5-му місці з перемогами над трьома найвищими людьми. Зараз швейцарцю 38 років, молодому грекові 17 років юніору Федерера, і питання витривалості через сім раундів найкращих із п’яти матчів постає перед 20-кратним чемпіоном. Тим не менш, минулого року він провів півфінали на "Ролан Гаррос" і фінал на "Уімблдоні", програвши цим двом великим суперникам у кожному випадку. І він приїжджає відпочив, після відмови від усіх турнірів, що відбулися до відкриття.

Але мало хто поставить під сумнів претензії Джоковіча бути фаворитом на рекордний восьмий титул у Мельбурні. Він переміг Федерера в шести з останніх восьми матчів і в усіх трьох майорах за цей п'ятирічний період. А перемога серба в Кубку АТР у Сіднеї продовжила його переможний перебіг "Надаля" на жорсткому корті до дев'яти, а серію сетів - до 19.

Дійсно, мало кому вдалося зупинити Джоковича за останні 12 місяців. Федерер і Надаль здобували перемогу за штуку, але серб, можливо, буде розглядати молодого, надміцного росіянина Медведєва як ключову нову небезпеку, плюс Тім - його завойовник на "Ролан Гаррос" - і Ціципас, який переміг у Шанхаї.

Ніколи не враховуйте ще одного колишнього чемпіона, Стана Вавринку, який виграв три з останніх п’яти матчів, усі вони у Майорі. Остерігайтеся також Ніка Кіргіоса, якому нічого не подобається краще, ніж брати найкращих - і він обіграв Джоковіча в обох попередніх матчах. Нарешті, зверніть увагу на тиху людину: Роберто Баутіста Агут двічі переміг Джоковича в 2019 році - і насолоджується найкращою формою своєї кар’єри.

Але теніс серба, здається, лише покращується з кожним роком, і він відзначився в Кубку АТР. Його буде дуже важко перемогти.

Серена Вільямс націлена на славу через три роки після останньої перемоги в Мельбурні

На відміну від історії чоловіків на Відкритому чемпіонаті Австралії, з 2010 року було сім різних жінок-переможниць, і три в суперечці цього січня.

Захисник чемпіонки Наомі Осака виграла у віці 21 року, лише трохи молодше за Серену Вільямс, яка виграла першу з семи в Мельбурні в 2003 році. Тепер могутня американка, яка перемогла в 2017 році, очікуючи на свою дочку, прагне виграти не просто її перший майор після пологів, але 24-й майор - дорівнює загальновідомості Маргарет Корт. Якщо Вільямс досягне успіху, це, безсумнівно, підтвердить її як найбільшу за всі часи, адже Корт виграв менше половини своїх титулів в епоху Відкритості.

Наомі Осака (Фото: Getty Images для Nature Valley Classic)

Не те, що можна заперечувати досягнення Суду: серед її численних записів вона стала першою жінкою в епоху Відкритих подій, яка виграла календарний Великий шолом, і цього року відзначається 50-річчя цього подвигу. Вона також стала першою матір'ю в епоху Відкритих турнірів, яка виграла титули Австралії, Франції та США. Не дивно, що друга арена в Мельбурнському парку носить її ім’я.

І хоча суперечка оточила австралійку, яка зараз є міністром П'ятидесятників, через її думки щодо, серед інших питань, стосунків геїв, на турнірі відбудеться низка заходів, присвячених її досягненню Великого шолома. Однак, якби Вільямс зрівнявся з цими 24 майорами, це було б відзначено далеко за межами Австралії.

Те, що Вільямс приїхала до Мельбурна зі своїм першим титулом з часу своєї перемоги тут у 2017 році - вона претендувала на титул Окленда цього тижня - знову поставило її на позицію фаворитки та на цінну посіву No8.

Будуть претенденти, не в останню чергу з Осаки, тепер з двома майорами на її ім’я та колишнім No1. Домашня підтримка нинішнього №1 Барті повинна підсилити популярну та приземлену молоду жінку, переможницю Відкритого чемпіонату Франції та Фіналу WTA. Але після поранення Б'янки Андреєску інші головні виклики можуть бути зі старих районів: Симона Халеп, Петра Квітова та Кароліна Пліскова.

Керолайн Возняцкі (Фото: Маріанна Бевіс)

Також у складі заслуговує на увагу колишня чемпіонка Кароліна Возняцкі, одна з великих друзів Вільямса. Датчанка оголосила, що це буде її заключний турнір, і хоча у неї є лише зовнішні шанси вийти на подіум переможця, це буде емоційний вихід.

Рекордний призовий фонд

Гаманець 2020 року зріс на 13,6 відсотка, і на частку не вистачало 50 млн. Доларів США. Невдахи першого раунду отримують 20-відсоткове зростання до 63 тис. Доларів США, тоді як одиночні чемпіони збирають по 2,875 млн. Доларів США.

Хто засіяний, хто відсутній?

Загалом 104 гравці отримують прямий вихід в основну розіграш чоловіків та жінок в одиночному розряді, а ще вісім отримують дикі картки, тоді як 16 місць визначаються за відбірковими раундами, зіграними 14-17 січня.

Турнір для чоловіків

Захисник чемпіона: Джокович

Більшість назв: Джокович (сім)

Колишні чемпіони внічию: Джокович, Федерер (шість), Вавринка (один), Надаль (один)

Цього тижня нові рейтинги в кар’єрі: Денис Шаповалов (No13), Андрій Рубльов (No18), Ден Еванс (No33), Каспер Рууд (No46), Корентен Мутет (No70), Денніс Новак (No99).

Відкликання: Кей Нішікори, Лукас Пуйє, Енді Мюррей, Хуан Мартін дель Потро, Олександр Долгополов, Рішар Гаске

32. Губерт Гуркач

Визначні невитрачені гравці основного розіграшу: Мілош Раоніч (наступний за рейтингом), Марін Чиліч, Кевін Андерсон, Фернандо Вердаско, Кайл Едмунд

Wild карти: Алекс Болт, Хьюго Гастон, Ендрю Гарріс, Тацума Іто, Джон-Патрік Сміт, Майкл Ммо, Кріс О’Коннелл, Марк Полманс

Захищений рейтинг: Лу Йен-хсун, Маккензі Макдональд, Васек Поспішил, Седрік-Марсель Стебе

Жіночий турнір

Захисник чемпіона: Осака

Більшість назв: Маргарет Корт (11)

Колишні чемпіони в розіграші: Осака (один), Возняцкі (один), Серена Вільямс (сім), Анжеліка Кербер (один), Марія Шарапова (один)

Цього тижня нові рейтинги у кар’єрі: Петра Мартіч (No14), Катерина Александрова (No26), Олена Рибакіна (No30), Дженніфер Брейді (No49).

Відкликання: Андрееску, Вікторія Азаренка, Андреа Петкович, Моніка Пуїг, Віра Звонарєва