Катерина Букіна: вільна боротьба як засіб самореалізації

Іркутська область стає справжнім талановитим постачальником жіночої збірної з вільної боротьби. Головною зіркою тут, звичайно, є Наталія Воробйова, яка перемогла на Олімпійських іграх у Лондоні, але є також неодноразовий переможець та переможець найбільших турнірів з вільної боротьби до 75 кг Катерина Букіна. Свого часу вона змагалася з молодшою ​​землячкою, потім змінила вагову категорію і розчистила Катерині шлях до Олімпійських ігор у 2016 році, де Букін зміг взяти бронзову медаль. Окрім спортивних подвигів, сибірка все ще працює в міліції в званні старшого лейтенанта і навчає колег-чоловіків техніці самооборони.

Молодший період

Член національної збірної з вільної боротьби Катерина Букін народилася в Ангарську, що в Іркутській області, в 1987 році. Спочатку дівчина займалася легкою атлетикою і досягла певних успіхів у цьому виді спорту. Тоді, врешті-решт, у біографії Катерини Букіної знайшлося місце для вільної боротьби. Не зовсім жіночий спорт полюбив Наталю, і з 2000 року вона почала зникати в тренувальних залах, відточуючи техніки та кидки. Поступ спортсменки став очевидним, і через деякий час сибірка переїхала до Москви, щоб вийти на якісно новий рівень розвитку.

самореалізації

У 2004 році вона вперше вийшла на молодший рівень, ставши віце-чемпіоном Європи з вільної боротьби. Катерина Букіна не гальмувала і через два роки взяла бронзу на молодіжному чемпіонаті світу в Гватемалі. У 2007 році вона піднялася на одну сходинку п’єдесталу вище, ставши срібною призеркою в Парижі.

Перемагає дорослий

До кінця нульових років Катерина Букіна стає лідером жіночої збірної з вільної боротьби у категорії до 72 кг. Вона виграла національний чемпіонат у 2010 році та була відібрана для участі у великих міжнародних турнірах. На чемпіонаті Європи з вільної боротьби Катерина Букіна виходить у фінал і лише у впертій боротьбі поступається переможниці. На чемпіонаті світу 2010 року в Москві конкуренція була жорсткішою, і спортсмен бере бронзову нагороду.

Через рік вона знову перемагає на національному відборі і стає віце-чемпіоном світу на турнірі в Стамбулі. Більшість експертів очікує, що Катерина Букіна представлятиме країну на Олімпіаді в Лондоні.

Загублений олімпійський пакет

Проте в той же час набирала обертів ще одна «зірка» вільної боротьби з Іркутської області. На чемпіонаті Росії в 2012 році, який вирішив питання відбору на Олімпійські ігри, Наталя Воробйова у блискучому стилі здобула чисту перемогу над сибірською.

Однак спортсмен з Ангарська не здався і продовжив наполегливо працювати над собою та боротися з суперниками. Незабаром Наталія Воробйова залишає категорію до 72 кг, а у вільній боротьбі Катерина Букіна має новий шанс голосно заявити про себе. Вона знову стає найсильнішою в країні та виграє у внутрішніх турнірах.

Змагання з жіночої боротьби на Олімпійських іграх

Катерина Букіна перемагає на чемпіонаті Росії в 2013, 2014 роках після дворічного перерви, але національний чемпіонат наступного парного року стає для нього вирішальним. Адже за результатами змагань переможець отримав путівку на Олімпійські ігри 2016 року в Ріо.

Не без проблем Катерина Букіна перемогла у фінальному чемпіонаті Росії-2016 Алену Перепелкін і виграла право брати участь у головному старті чотирьох років. На найважливіший турнір у своєму житті іркутська спортсменка вийшла у відмінній формі і впевнено обіграла всіх суперниць до півфіналу.

Вона готувалася до боротьби з найсильнішими дівчатами - Ясімін Адар, Аделіна Грей, Еріка Вейбе. У півфіналі це була досвідчена Гузель Манурова, яка раніше представляла Росію, а потім зробила вибір спортивного громадянства на користь Казахстану. Катерина Букіна вважалася явною фавориткою в матчі проти 38-річної спортсменки і впевнено контролювала поєдинок, ведучи з рахунком 8-1. Однак за лічені секунди до кінця росіянка втратила концентрацію і пропустила блискавичну атаку казахстанки, яка запечатувала її на килим і здобула чисту перемогу.

Юрій Шахмурадов, головний тренер жіночої збірної, закликав спортсмена перестати лити сльози після образливої ​​поразки і піти готуватися до матчу за третє місце. Суперницею Кетрін Букіної стала камерунська спортсменка Анабель Лаура Алі. Рівна, обережна боротьба досягла того моменту, коли рахунок став рівним. Однак Катерина Букіна мала перевагу в якості прийомів, які її суперниця втратила з виду. Африканська дівчина не пішла на атаку, а битва була обережною і закінчилася загальною перемогою росіянки.

Після закінчення змагань президент Федерації з вільної боротьби Росії розлютив тираду проти дівчат, які пропустили потрібні медалі за кілька секунд до кінця поєдинку. Під вогнем і Катерина Букіна. Однак холоднокровна дівчина відреагувала спокійно, заявивши, що розуміє емоції великого чиновника.

Старший лейтенант

Спорт - не єдине місце в житті відомого спортсмена. Вона працювала тренером у ФСКН, а після розформування цієї структури пішла до поліції. Тут старший лейтенант Катерина Букіна навчає чоловіків основам вільної боротьби та техніки самозахисту.