Кубок Європи серед юніорів у Пакші, де переважає Туреччина

13 липня 2014 18:30

новини

Paks - це 9-а подія світового туру серед юніорів IJF у Європі. Він розпочався 15 березня у Коїмбрі, Португалія. На другий день заходу Туреччина претендувала на більшість медалей, тоді як країна, що приймає, заробила і додаткові три медалі до своєї колекції. Туреччина, Україна та Угорщина мали фінішувати вгорі медальної таблиці.

З решти восьми вагових категорій в категорії U55 було 19 учасників, причому Туреччина займала половину місця на подіумі. У змаганнях за бронзову медаль Фабіан Гесснер (Німеччина) виступив проти Ферді Алті (ТУР), де незабаром Алті здолав свого суперника, забивши два ваза-арі. Інший змагання за бронзову медаль очолив перше посівне, Валентин Аліпієв (БУЛ), здолавши Артема Лесюка (УКР). У фіналі Туреччина мала претендувати на золото Огужана Карачі (TUR) після перемоги над Гаєм Смоланським (ISR).

Великобританія претендувала на дві медалі в категорії U63. Спочатку Кеті-Джеміма Йейтс Браун (Великобританія) перемогла Тетяну Задорожню (Росія) в бронзовій медалі за рахунком ваза-арі від атаки правою рукою, після чого вона перейшла в Осей-Комі-Ваза, щоб виграти медальний конкурс. На другу бронзу претендувала Адель Якубцова (СВК). У фінальній британській футболістці та першій посівній, Люсі Ренсхалл виступила проти улюблениці домашніх натовпів Герцака Сабіни (HUN). Ренсхалл добре вчинив бій за угорця, однак єдиний шидо Ренсхалл, отриманий на початку фіналу, став вирішальним рахунком в кінці. Ще раз прозвучав гімн Угорщини.

31 дзюдоїст бився за золото в категорії U60. Туреччина майже виграла свою другу золоту медаль сьогодні, однак Фабіо Базіле (ITA) вирішив домінувати у фіналі цієї вагової категорії та подолати свого турецького суперника Сефа Гюля (ТУР), якому тоді довелося погодитися на срібло. Володарі бронзових медалей - перші посіви Самуель Холл (GBR) та Денис Юракіч (SRB).

Ebony Drysdale-Daley (GBR) був першим серед 20 гравців у категорії U70. Врешті-решт британський гравець повинен був погодитися на бронзову медаль. У своєму змаганні за бронзу вона перемогла Алессандру Просдоцімо (ITA). На другу бронзу претендувала Ліза Доллінгер (ГЕР). Олександра Самарджич (БіГ) не тільки виграла фінал проти Кароли Пайсоні (ITA), але і стала наймолодшою ​​золотою призеркою цього турніру з 16 років.

Україна та Болгарія зібрали по бронзі в категорії U66. Серед 42 конкурентів це Дмитро Раскін (UKR) та Пламен Гуров (BUL), які вийшли на п’єдестал. У фіналі Біаджо Стефанеллі (ITA) мав можливість повторити гімн Італії, проте Богдан Ядов (UKR) зупинив його в цьому після того, як забив Іппон проти Стефанеллі у фіналі.

Перша сіяна, Мелора Розетта (ITA) пропустила місце на подіумі після поразки від Катерини Іноземцевої (RUS) в категорії U78. Саланкі Евелін (HUN) і Лаура Донат (GER) обидва йшли за бронзовою медаллю, єдина проблема в тому, що вона була одна проти одної. Угорська титанка кинула свого суперника за Іппон, щоб отримати другу бронзову медаль. Золоту медаль вирішили між Анастасією Турчин (UKR) та Анною-Марією Вагнер (GER). Гімн України прозвучав на честь перемоги Турчина.

Найважчою чоловічою категорією другого дня стала категорія U73, в якій взяли участь 45 учасників. Тими, хто вийшов на подіум стали Пал Джула (HUN) та Антоніо Еспозіто (ITA) після того, як обидва виграли свою бронзову медаль. Туреччина програла чергову золоту медаль після того, як Елемер Шокс (ROU) здолав Мурата Бекташа (TUR) у фіналі цієї вагової категорії. Шокс за весь цей турнір виграв єдину золоту медаль для своєї країни.

Анжела Гаспарян (Росія) була фаворитом категорії O78, проте в кінці їй довелося погодитися на бронзову медаль разом зі своєю одногрупницею Юлією Ляніченко (Росія). Лише 31 секунда - скільки часу потрібно Міліці Забіч (SRB), щоб кинути свою суперницю Анастасію Сапсай (UKR) за Іппон у фіналі цієї вагової категорії. Перемога Забіча була єдиною золотою медаллю, яку Сербія зібрала протягом вихідних.

Триденний тренувальний збір відбудеться в Пакші перед тим, як більшість учасників вирушить до наступного пункту Світового туру IJF, який також буде Кубком Європи серед юніорів наступних вихідних у Вроцлаві, Польща.