10 найдовших діючих чемпіонів боксу

05 вересня 2012 р

напівважкій вазі

WBC, WBA, IBF, WBO, IBO, WBU, IBA, WBF, NABO. Супер чемпіон, чемпіон з діамантами, тимчасовий чемпіон, чемпіон у перерві. Чемпіон континентальної Америки, чемпіон FECARBox, чемпіон Європейського Союзу.

Сьогодні в боксі стільки чемпіонів та шарів чемпіонів, що легко зрозуміти, як навіть ті з нас, хто уважно стежить за спортом, можуть загубитися. Оскільки санкційні органи часто знаходять способи, як три чоловіки тримають один пояс, стає важко сприймати чемпіонати серйозно. Мало боксерів виграють пояс і тримають його довго.

Це не відповідає дійсності 10 чоловіків, які увійшли до цього списку як найтриваліші чемпіони сьогодні.

Відносно невідомий за межами Азії, Кріс Джон є найтривалішим чемпіоном з боксу, маючи титул WBA в напівважкій вазі з вересня 2003 р.

Джон (47-0-2), який практично всю свою кар'єру провів у рідній Індонезії, виграв тимчасовий чемпіонат WBA проти Оскара Леона в 2003 році і успішно захищав його 16 разів. За час свого правління він здобув помітні перемоги над Дерріком Гейнером, Хуаном Мануелем Маркесом та Роккі Хуаресом у своїй єдиній поїздці до Сполучених Штатів.

Джон не виявив зацікавленості повернутися до Сполучених Штатів для будь-яких гучних боїв, фактично гарантуючи, що він залишиться відносно невідомим у цій країні.

В даний час Володимир Кличко проводить чемпіонати WBA, IBF, WBO та Ring Magazine у ​​важкій вазі. Він тримав щонайменше частку корони у важкій вазі з квітня 2006 року до перемоги в технічній номінації над Крісом Бердом, який заявив, що він пояс IBF.

Кличко (58-3 51 КО) домінував у важкій вазі з моменту останньої втрати, яку він зазнав у 2004 році від Ламона Брустера, і 12 разів захищав титул IBF.

Молодший з братів Кличків повернеться на ринг у листопаді для свого 13-го захисту у важкій вазі. Йому протистоятиме непереможений польський суперважкий Маріуш Вах. Вач - відносно невідомий, що залишає Володимира непомірним фаворитом продовжувати своє панування.

Не дивно - зважаючи на домінування братів Кличків у важкій вазі, - Віталій приєднується до молодшого брата Володимира в рядах найтриваліших чемпіонів.

Віталій Кличко (44-2 40 КО) повернувся на ринг з виходу на пенсію в жовтні 2008 року і відразу ж повернув собі частину титулу з домінуючою перемогою над Самуелем Пітером. З перемогою він вдруге став чемпіоном WBC у важкій вазі.

Старший Кличко захищав титул вісім разів і буде вже дев'ятим цієї суботи, коли в Москві він зіткнеться з непереможеним Мануелем Чарром.

Ансельмо Морено - один із тих хлопців, які літають під радаром. Це багато в чому завдяки тому, що він змагається в нижчих вагових класах боксу, які дуже популярні в Центральній та Південній Америці, але мають обмежену привабливість у США.

Морено (33-1-1 12 КО) виграв чемпіонат WBA у напівважкій вазі в травні 2008 року і 10 разів успішно захищав пояс. Його найпомітнішим захистом нещодавно стала одностайна перемога над колишнім чемпіоном Віком Дарчиняном у грудні минулого року.

Морено має шанс зарекомендувати себе в жовтні, коли він збільшується у вазі і кидає виклик Абнеру Маресу за корону WBC у супер-напівважкій вазі.

Гільєрмо Джонс виграв титул WBA у напівважкій вазі в 2008 році нокаутом 10-го раунду Фірата Арслана. З тих пір він був відносно неактивним лише двічі (один раз у 2010 році та один раз у 2011 році).

Джонс (38-3-2 20 КО) здійснить третій захист поясу, який він виграв у серпні 2008 року проти тимчасового чемпіона WBA Дениса Лебедєва. Багато хто вважає, що набагато молодший росіянин буде занадто багато для 40-річного Джонса, бездіяльність якого продовжила його правління.

Таворіс Хмар виграв чемпіонат IBF у напівважкій вазі в серпні 2008 року одноголосним рішенням щодо Клінтон Вудс. З тих пір Хмара тримав пояс, зробивши чотири успішні оборони.

Хмара (24-0 19 КО) був призначений для захисту від небезпечного колишнього чемпіона Жана Паскаля пізніше цього року. Але після низки відкладень і проблем, боротьба в даний час призупинена.

Марко Гек вже кілька років є одним із найкращих винищувачів у найважчій вазі у світі. Він виграв чемпіонат WBO у серпні 2009 року, перемігши Віктора Еміліо Раміреса одноголосним рішенням. Він успішно захищав титул, незважаючи на програш у важкій вазі, дев'ять разів.

Гек (34-2-1 25 нокаутів) намагатиметься провести 10-й захист титулу в листопаді, коли він зіткнеться з Фіратом Арсланом у Німеччині. Він також жив у суперважкій вазі, втративши дуже суперечливе рішення більшості від регулярного чемпіона WBA Олександра Повєткіна минулого лютого.

Ще один боєць із нижчої вагової категорії, Моруті Мталан, проводив чемпіонат IBF у напівважкій вазі з моменту прийняття рішення Хуліо Сезаром Мірандою в листопаді 2009 року.

Мталейн (29-2 20 нокаутів), який більшу частину своєї кар'єри провів у рідній Південній Африці, у США фактично невідомий. Він чотири рази успішно захистив свій титул і продемонстрував величезну силу для бійця у своїй ваговій категорії.

Андре Уорд виставить свою репутацію найкращого 168-кілограмового винищувача у світі на цій лінії цієї суботи, коли йому протистоять чемпіон у напівважкій вазі "Поганий" Чад Доусон.

Уорд (25-0 13 нокаутів) вражаюче виграв титул WBA в середній вазі, перемігши Міккеля Кесслера в листопаді 2009 року. На шляху до перемоги на турнірі Супер шістки Showtime Уорд захистив титул чотири рази проти вражаючої опозиції, зокрема Аллена Гріна, Сакіо Біка, Артур Абрахам і Карл Фроч.

Уорд також додав титул WBC до свого резюме, перемігши Фроча наприкінці минулого року. Він прагне зробити свій п'ятий успішний захист цієї суботньої ночі проти дуже небезпечного Чада Доусона у його рідному місті Окленд, штат Каліфорнія.

Такаші Учіяма - ще один боєць, який не є іменем у Сполучених Штатах. Бореться за всю свою кар'єру в рідній Японії, Учіяма виграв юнацький чемпіонат WBA у легкій вазі в січні 2010 року, нокаутувавши раніше непереможеного Хуана Карлоса Сальгадо.

Учіяма (18-0-1 15 КО) п'ять разів успішно захищав свій пояс, включаючи помітний нокаут Хорхе Соліса в новорічну ніч минулого року. Як і багато інших бійців у нижчих вагових категоріях, здається, він мало зацікавлений у змаганнях за межами своєї країни.