Ахметова Аманжол вирвала перемогу від щелеп поразки до оглушення Мукайди за 53 кг. Сестри Каваї вибивають золото

П’ятниця, 21 лютого 2020 - 17:46 Кен Маранц

перемогу

НЬЮ-ДЕЛІ (21 лютого) - Тетяна АХМЕТОВА АМАНЖОЛ (КАЗ) існує досить довго, щоб знати, що в боротьбі може статися що завгодно. Але чудова перемога, яку вона здійснила, залишила її такою ж оглушеною, як і всі.

Ахметова Аманжол була на межі поразки технічним падінням у фіналі до 53 кг серед жінок проти срібної призерки світу Маю МУКАЙДА (JPN), коли на, мабуть, вирішальному ключі кишки вона переступила і замість цього виграла перемогу до осені та золота медаль у п'ятницю на чемпіонаті Азії.

"Тим не менше, я не можу повірити, бо програла з рахунком 8: 0, і могла би впасти, тому я щаслива", - сказала Ахметова Аманжол, яка виграла свій четвертий титул в Азії в кар'єрі і перший після перемоги назад золота у 2013 та 2014 роках.

"Це те саме, що в 2013 році, фінал був тут, у Нью-Делі", - сказала 34-річна мати двох хлопчиків. "А також у цьому фінальному матчі я програв і використовував ту саму техніку, але суперник був китайцем".

Золото Ахметової Аманжол було одним із двох захоплених Казахстаном, коли було вирішено остаточні п’ять титулів у жіночій боротьбі.

Жаміла БАКБЕРГЕНОВА (KAZ), бронзова призерка у 2019 році, піднялася на вершину подіуму, коли завершила вечір перемогою над бронзовим призером U-23 світу Мей ШІНДО (JPN) у фіналі до 72 кг.

Цей день навряд чи був невтішним для Японії, оскільки сестри Рісако та Юкако КАВАЙ (JPN) та Наомі РУЙКЕ (JPN) захопили три інші золото, про які йдеться, коли східноазіатська електростанція виграла титул команди з 209 очками.

Приймаюча Індія, яка набрала срібло та три бронзи після виграшу трьох золотих напередодні, фінішувала другою зі 180 очками, за нею слідує Казахстан на третьому - 164.

Для Мукайди втрата додала історії втрачених можливостей у великих подіях. Вона програла в останні секунди фіналу на чемпіонаті світу-2017 у Парижі, потім знову у фіналі на минулорічному чемпіонаті Азії.

Цю втрату подвійно розчаровує те, що чемпіон світу до 55 кг у 2018 році був абсолютним динамо в розриві змагань у Нью-Делі. Але все розійшлося з одним раптовим пропуском, на який вона може дивитись лише як на урок, який вирушив до Олімпійських ігор у Токіо 2020.

"З мого першого матчу я продовжував рухати ноги, і я відчуваю, що моя мобільність була справді хорошою на цьому турнірі", - сказала Мукайда. “Навіть у [фіналі] я відчував, що рухаюся так, як хочу. Але врешті-решт, я був слабким у спробі добити кінець, і це закінчилося падінням ".

До цього моменту Ахметова Аманжол не мала відповіді, оскільки Мукайда використовувала свій низький сингл для товарного знаку, щоб забити, а потім додала рулон для 4: 0. Потім вона повторила процес, щоб поставити її в межах двох пунктів технічного падіння.

Тетяна АХМЕТОВА АМАНЖОЛ (КАЗ) опустилася на 8: 0, коли посадила на спину Маю МУКАЙДУ (JPN) на падіння у фіналі до 53 кг. (Фото: Кадір Каліскан)

Мукайда був на межі загортання, коли запустив гайковий ключ. Але на півдорозі Ахметової Аманжол вдалося послабити хватку і переступити Мукайду, який був міцно зупинений на спині. Казахстанові потрібно було лише затиснутись, щоб закінчити поєдинок о 1:48.

"Я не могла думати, що робити", - сказала Ахметова Аманжол про те, що її думковий процес був на 8: 0. "Але це боротьба. У боротьбі все може статися ”.

Ще більш дивовижним є те, що Ахметова Аманжол змагалася, незважаючи на пошкодження правого коліна. "Я ретельно боролася через коліна", - сказала вона. "Можливо, через це рахунок був 8-0".

Ахметова Аманжол, яка роками брала відпустки для пологів, спонукалася повернутися бажанням повернутися на Олімпіаду. Вона виступила на Олімпійських іграх у Пекіні 2008 року, посівши п'яте місце у вазі до 48 кг, і спробує зайняти місце на Олімпійських іграх у Токіо на Олімпійських іграх в Азії наступного місяця в сусідньому Киргизії.

"Моєю мотивацією є боротьба в Олімпійських іграх, тому що колись я була в ній раніше", - сказала вона. "Олімпійські ігри в Токіо - це мотивація для мене повернутися до боротьби та виграти золоту медаль для своєї сім'ї та присвятити її своїм дітям та країні".

Рісако КАВАЙ (JPN) заявила про свій четвертий титул чемпіона Азії з перемогою 10: 0 над Даваахімег ЕРХЕМБАЯР (MGL) у фіналі до 57 кг. (Фото: Кадір Каліскан)

Рісако Каваї, Ріо-2016 та триразова чемпіонка світу, забезпечила своє четверте азіатське золото і перше з 2017 року, перемігши Даваахімег ЕРХЕМБАЯР (MGL) у вазі до 57 кг технічним падінням 10-0.

Каваї застосував перетягування руки до відсікання однієї ноги, потім закріпив мереживний замок і зірвав чотири необтяжені рулони, щоб виграти за 1:37.

З перемогою Каваї забезпечила собі перше місце в рейтингу UWW, зробивши її першим носієм на Олімпійських іграх у Токіо. Не те, що вона вкладає в це багато запасів.

"Я насправді не так пам'ятаю про це", - сказав Каваї. "У Ріо Сара виграла золото як ненасіння, тому я не роблю з ним такої великої справи", - сказала вона, маючи на увазі 68-кілограмову золоту медалістку Сару ДОШО (JPN). "Навіть так, я радий бути No1".

Єдине шкода Каваї в Нью-Делі полягала в тому, що жінки, які займаються боротьбою, Китай та КНДР вийшли з турніру через обставини, пов’язані з новим спалахом коронавірусу. Це утримало її від довгоочікуваного матчу-реваншу у світовому фіналі 2019 року проти РОНГА Ніннінга (CHN).

"Я сподівався зіткнутися з китайцями та північнокорейцями перед Олімпіадою і випробувати різні техніки", - сказав Каваї. “Але що стосується матчів, то не завжди все йде як хочеш. Повернувшись додому, я буду працювати над доопрацюванням ”.

Юкако КАВАЙ (JPN) перемогла Аяулим КАССИМОВУ (КАЗ), 5: 1, і виграла свою першу азіатську золоту медаль. (Фото: Кадір Каліскан)

Каваї чекала своєї церемонії нагородження, коли молодша сестра Юкако взяла килимок, дозволяючи їй вигукувати поради, як обоє завжди роблять одне для одного на турнірах. Не те щоб Юкако багато потребував.

У фіналі проти Аяуліма КАССИМОВА (KAZ) Каваї підняла одиноку точку першого періоду за допомогою годинника активності, а потім просто пропустила бити годинник сама, коли в другому провела відбір. Вона додала рулон із мереживним замком, щоб виграти 5-1 за свій перший титул старшого азіатського чемпіона.

У фіналі до 65 кг Руйке покращила свою срібну медаль з 2019 року, коли в першому періоді вона відбила спін-зад, що протрималася для перемоги 2: 0 над дворазовим бронзовим призером Сакші МАЛІК (IND).

Двоє зіткнулися один з одним на початку дня на груповому етапі, коли Руйке завоював перемогу 2: 1, коли всі очки набиралися на годиннику активності.

Жаміла БАКБЕРГЕНОВА (КАЗ) вибила Мей ШІНДО (JPN), 2-1, у фіналі до 72 кг. (Фото: Кадір Каліскан)

У вазі до 72 кг Бакбергенова забила подвійну ногу, залишившись 1:40, і продовжувала бити Шіндо, щоб стати другим членом своєї сім'ї, який забрав додому медаль. Напередодні сестра Мадіна виграла бронзу у вазі до 59 кг.

Тим часом чемпіонка світу до 62 кг Айсулуу ТИНИБЕКОВА (KGZ) запевнила, що не поїде додому з порожніми руками, коли виграла бронзову медаль з технічним падінням підлітка Сонама СОНАМА (IND) з рахунком 11: 0.

Тинибекова програла свій стартовий поєдинок Юкако Каваї у матчі-реванші як в минулому азіатському фіналі, так і в матчі другого раунду на чемпіонаті світу. Тинибекова вигравала обидві попередні зустрічі.

Турнір триває зі старту вільного стилю для чоловіків у суботу, діючи в категоріях до 57 кг, 65 кг, 70 кг, 79 кг та 97 кг.

Результати 4-го дня

Жіноча боротьба

53 кг (10 записів)
ЗОЛОТО - Тетяна АХМЕТОВА АМАНЖОЛЬ (КАЗ) df. Mayu MUKAIDA (JPN) Осінь, 1:48 (2-8)
БРОНЗА - Vinesh VINESH (IND) df. Thi Ly KIEU (VIE) від TF, 10-0, 2:52
БРОНЗА - Актенге КЕУНІМДЖАЄВА df. Чанта ТОНГАРТ (THA) Осінь,: 26 (2-0)

57 кг (8 записів)
GOLD - Risako KAWAI (JPN) df. Даваахімег ЕРХЕМБАЯР (MGL) ТФ, 10-0, 1:37
БРОНЗА - Аншу АНШУ (ІНД) df. Севара ЕШМУРАТОВА (УЗБ), 4-1
БРОНЗА - Altynay SATYLGAN (KAZ) df. Тхі Хуонг Дао (VIE) восени, 4:15 (4-2)

62 кг (8 записів)
GOLD - Yukako KAWAI (JPN) df. Аяулим КАССИМОВА (КАЗ), 5-1
БРОНЗА - Айсулуу ТИНИБЕКОВА (КГЗ) df. Сонам ​​СОНАМ (ІНД) за TF, 11-0, 4:24
БРОНЗА - Nomin Erdene PURVEE (MGL) df. Thi My Hanh NGUYEN (VIE) восени, 1:15 (4-1)