Біографія

Діатченко Віталія Анатоліївна (Рос. Виталия Анатольевна Дьяченко; нар. 2 серпня 1990) - російська професійна тенісистка. Її найвищий рейтинг в одиночному розряді - 71-й номер світу, якого вона досягла 17 листопада 2014 року. У парному рейтингу вона досягла 60-го місця 21 лютого 2011 року.

віталія

Кар'єра

Першим турніром Великого шолома Діатченко став "Ролан Гаррос 2009", де вона пройшла кваліфікацію до основної жеребкування. У турнірі вона засмутила гравця №75 світу Матільду Йоханссон, перш ніж програла чемпіонці світу №1, Дінарі Сафіні.

У 2009 році вона програла фінал "Паттайя Опен" разом з Юлією Бейгельзімер проти суперниць Тамаріне Танасугарн та Ярославою Шведовою у прямих сетах, а "Ташкент Опен" з Катериною Дзегалевич - Тетяні Путчек та Ользі Говорцовій у трьох сетах.

У 2010 році вона програла фінал міжнародного турніру WTA Portugal Open з Орелі Веді проти суперниць Анабель Медіни Гаррігес та Сорани Кірстеа.

На Відкритому чемпіонаті Франції в третьому раунді її обіграла Місакі Дой. На кваліфікації чемпіонату Уімблдону вона програла у другому колі Моніці Нікулеску у двох сетах. Діатченко також брала участь у Жіночому кругообігу ITF, де виграла турнір у Дармштадті, Німеччина; у фіналі вона обіграла восьму посівну німецьку гравцю Джулію Шруфф.

Потім вона програла свій четвертий фінал міжнародного парного розряду WTA з партнером Тетяною Поучек та Копенгагеном, щоб поєднати Анну-Лену Гренефельд та Джулію Гергес.

Віталія програла в кваліфікації в Мельбурні у другому турі Санії Мірзі у трьох сетах. Потім вона вступила в кваліфікацію в Дубаї, але програла в першому турі Анастасії Павлюченковій 4–6, 3–6, після того, як у другому наборі випередила на 3–1.

Діатченко вперше у своїй кар’єрі пройшла кваліфікацію до основного розіграшу чемпіонату Уімблдону, перемігши Джулію Глушко, Марію Олену Камерін та Стефанію Дюбуа за свій перший основний розіграш у турнірі Великого шолома. У першому раунді вона була розгромлена 25-м посівом Даніелою Гантуховою у трьох сетах. Віталія також брала участь у жіночому парному розряді із співвітчизницею Марією Кондратьєвою, але вони також були переможені в першому турі від Віри Душевіної та Катерини Макарової.

Віталія грав у Aegon GB Pro-Series Foxhills. Вона була першою під насінням і в чвертьфіналі перемогла п’яту насіння Марту Сіроткіну. У півфіналі вона вийшла на пенсію, відстаючи від Йоганні Конти з рахунком 2: 6, 0: 2.

30 липня Віталія виграла найбільший титул у своїй кар'єрі в одиночному розряді на Кубку Президента - турнірі вартістю 100 тис. Доларів, який відбувся в Астані. У фіналі вона обіграла шосту насіння, Акгул Аманмурадову. Також вона виграла жіночий парний розряд із Галиною Воскобоєвою. Вони перемогли Акгул Аманмурадову та Олександру Панову у фіналі, також у двох сетах.

Віталія брала участь у Відкритому Татарстані в одиночному та парному розрядах. Олександра Панова була її партнером у парному розряді. Діатченко був посіяний п’ятим в одиночному розряді та першим у парному розряді. У першому раунді одиночного розряду вона перемогла Євгенію Пашкову, у другому - Пемру Йозген, а у чвертьфіналі Валентину Івахненко - усі в прямих сетах. У півфіналі Віталія пішла у відставку проти дикої картки (та остаточної чемпіонки) Юлії Путінцевої після травми щиколотки. У парному розряді, після перемоги у матчах першого туру та чвертьфіналу, Віталія та Олександра засмутили третіх насінників Євгенію Родіну та Валерію Соловйову у півфіналі. Через те, що Віталія отримала травму в півфіналі одиночного розряду, вона не змогла зіграти у фіналі парного розряду.

Діатченко зіграла на Відкритому чемпіонаті США, де обіграла в першому колі кваліфікаційних етапів Лауру Зігемунд. Потім вона перемогла Сесіль Каратанчеву також у двох сетах, а у заключному турі Марту Домаховську в трьох за місце в основній сетці. Вперше вона потрапила в основну розіграш US Open. Там у першому турі Віталія зазнала поразки від Чжен Цзе.

У Відкритому чемпіонаті Ташкента вона билася за Ольгу Говорцову в трьох сетах, перш ніж програла Аллі Кудрявцевій у другому турі. У жіночому парному розряді Віталія та її партнерка Елені Даніїліду в фіналі перемогли Людмилу Кіченок та Надію Кіченок у прямих сетах. Віталія вперше виграла титул парного розряду WTA у своїй кар’єрі.

Вона пройшла кваліфікацію до Generali Ladies Linz, але програла в першому турі Ксенії Первак.

Віталія отримала травму коліна, граючи в парному розряді на Кубку Кремля. Ця травма не дозволила їй більше півроку грати в теніс.

Після короткого виступу на турнірі WTA та повернення до ланцюга ITF, вона показала свою першу помітну гру протягом багатьох років на Кубку Кремля, де Віталія, що займає 140-е місце, у 1/8 фіналу ліквідувала №14 Домініку Цибулкову, доки її не стукнули вниз - Анастасія Павлюченкова. Діатченко завершила рік, вигравши свій перший титул WTA в одиночному розряді на заході WTA 125K у Тайбеї.

У першому турі Уімблдону вона перемогла колишню No 1 світу Марію Шарапову (на той момент 22-е місце). Потім Діатченко перемогла Софію Кенін, вперше просунувшись до третього раунду великого турніру, але Єжена Остапенко обіграла її поспіль.

Графіки виконання

Одинокі

Тільки результати основного розіграшу в турнірах WTA, турнірах Великого шолома та Олімпійських іграх включаються до рекордів Win-Loss.

Ця таблиця актуальна до 2020 BNP Paribas Open.