Суперечка VAR насувається на бурхливий розіграш Португалії

n "> (Reuters) - Якщо система відтворення відео була розроблена для того, щоб стерти суперечки з футболу, то це мало зовсім протилежний ефект під час бурхливої ​​нічиї Португалії з Іраном 1: 1 у драматичному матчі чемпіонату світу в понеділок.

насувається

Штраф за зупинку Ірану, який змусив Португалію вступити в більш хитру частину розіграшу, а також рішення відпустити Кріштіану Роналду лише з жовтою карткою після того, як він, здається, завдав удару супернику, буде обговорюватися ще деякий час.

Глобальне футбольне тіло FIFA заявило, що воліло б використовувати VAR раз на чотири матчі, а не чотири рази в матчі, купувати в Саранську в понеділок, він використовувався для трьох рішень у другій половині - і кожен раз аргументи продовжувались.

Повторне використання цієї технології, здавалося, сприяло поганому настрою в другому таймі, коли гравці прикидалися травмами і неодноразово здійснювали мобінг судді.

Правила FIFA стверджують, що гравці повинні отримувати автоматичну жовту картку для малювання телевізійного екрану в ефірі, але це не заважало їм здійснювати словесний тиск на парагвайського арбітра Енріке Касереса, який мав жахливий час.

Перше рішення VAR було на 50-й хвилині, коли Роналду дістав м'яч на краю області Ірану, перерізав його, зіткнувся з захисником і різко впав на землю.

Спочатку арбітр наказав йому встати, але потім проконсультувався з VAR і призначив пенальті, яке Роналдо виконав лише для Алірези Бейранванда, щоб врятувати його.

Роналду знову був залучений на 81-й хвилині, на цей раз у сутичці з нею, яка несподівано впала з Мортезою Поураліганджі, який раптово впав на землю, викликавши захоплені протести іранських гравців.

Телевізійні повтори припустили, що Роналду вдарив Поураліганджі ліктєм - явне порушення червоних карток, і коли суддя вирішив переглянути інцидент на своєму моніторі, це виглядало як завіси для капітана Португалії.

Арбітр повернувся на поле, пішов по кишеню - але витягнув жовту, а не червону картку.

Ще більш суперечливим було його рішення призначити Ірану штраф за зупинку.

Сардар Азмун пробив м'яч проти руки Седріка Соареша з прямого воріту, і португальському правому захиснику вийшло неможливо вибратися з дороги.

Ще раз, на тлі збудливих протестів, арбітр вирішив перевірити VAR і, до невіри португальців, призначив черговий пенальті, який був перетворений.

Очевидно загримівши, Португалія майже пропустила пізній гол, який би вигнав їх з турніру.

Використання VAR отримало високу оцінку за зняття тиску з арбітрів та зменшення ризиків помилок у заголовках, які затьмарили великі турніри в минулому.

Однак, як показала гра в понеділок, вона може так само легко замутити води.

"У правилах лікоть - це червона картка, неважливо, Ліонель Мессі чи Роналду", - заявив тренер Ірану Карлос Кейроз, який скаржився, що рішення VAR не є прозорими.

"Ми повинні знати, що відбувається, і ніхто не дозволяє мені бачити", - сказав він. "У вас є одна система, яка коштує цілого стану. І ніхто не бере на себе відповідальності. Коли буде прийнято рішення з VAR, нам потрібно знати, хто буде судити гру".

(Написав Брайан Хоумвуд; Монтаж - Ян Чадбанд)