Манучар Квіркелія виграв перше золото для Грузії, а Стів Генот - перше золото для Франції

Манучар Квіркелія перетворив два сильні кроки на перемогу у два періоди в середу над китайкою Чанг Юнсяном у греко-римській вазі до 74 кілограмів та першою золотою медаллю з олімпійської боротьби в Грузії.

виграв

Вирішальна перемога Квіркелії з рахунком 6: 0 та 3: 0 у форматі найкращого з трьох відбулася менш ніж за тиждень після того, як Росія та Грузія провели битви в країні Кавказьких гір - золото, яке подарувало його батьківщині короткий радісний переполох і тривога.

Золото також було першою - і взагалі другою медаллю - в Пекіні.

Залізничник Стів Генот виграв першу у Франції золоту медаль з боротьби в олімпійській боротьбі за 84 роки, взявши греко-римську 66-кілограмову вагу в середу і відмовивши Киргизстану в першому золоті.

Генот переміг Канатбека Бегалієва з рахунком 3: 0, 3: 1 у форматі найкращого з трьох.

Через кілька хвилин після того, як Генот виграв золото, його старший брат Крістоф Генот виграв одну з двох бронзових медалей у вазі до 74 кг.

Франція не вигравала золота в жодній дисципліні з боротьби з часів Анрі Деглана (82 кг) на Олімпійських іграх 1924 року в Парижі, і Стів подорожував значно далі - і не поїздом - також за цю медаль. Він святкував, виконуючи фліп назад, малюючи великі ура.

"Це найкрасивіший день у моєму житті", - сказав він. "Я не розумію, що відбувається. Це перше золото для Франції (у Пекіні), і я дуже пишаюся. Це божевільна штука".

Квіркелія, 30-річний один із найдосвідченіших борців у будь-якій ваговій категорії Греко, використав 5-очковий кидок, щоб достроково закінчити перший період. Будь-який період зупиняється, коли борець веде з рахунком 6: 0.

У другому Квіркелія додав 2-очковий кидок на гайковий ключ, щоб чітко розчарувати Чанга, який раніше не мав успіху на світовому рівні і намагався виграти перше золото боротьби в Китаї.

Відсутність досвіду у 23-річного Чанга - він був 36-м і 26-м на двох останніх чемпіонатах світу - показав, що не мав ходів протидіяти кидкам Квіркелії, постійному тиску та агресивності.

Квіркелія був чемпіоном світу 2003 р., А в 2006 р. Був третім, і займався боротьбою на світовому рівні, оскільки Чанг ледве був у підлітковому віці.

Квіркелія також не дозволив натовпу, який підтримує Чанга, стати фактором, швидко замовчуючи тисячі хрипких пластикових корінних пальців у ранні моменти поєдинку.

Другу бронзову медаль отримав чемпіон світу 2007 року Явор Янакієв з Болгарії.

Янакієв, минулорічний чемпіон світу-сюрприз, втратив будь-який шанс на золото, коли був засмучений Чангом 3-2, 1-1 у першому раунді.

Стів Гено, французький золотий медаліст, зателефонував вітальному телефонному дзвінку президенту Франції Ніколя Саркозі за кілька хвилин після того, як залишив медаль.

Бронзові медалі виграли українець Армен Варданян та білоруський Михайло Сіаміонав.

Як і в Сполучених Штатах, борці у Франції не отримують належних компенсацій і часто працюють повний робочий день. 22-річний Генот та його 29-річний брат працюють в національній системі поїздів, Стів у безпеці, але стали елітними борцями.

Борці у відомих країнах спорту, включаючи Росію, зазвичай є штатними спортсменами та отримують значну фінансову підтримку від своїх національних федерацій.

Однак це не було великим сюрпризом, оскільки Стів Генот взяв срібло на минулорічних чемпіонатах світу.

Срібний призер Канатбек Бегалієв не зрадів тому, що відеоогляд у другому періоді дав Геноту два бали.

"Я не думаю, що це було дуже чесно. Перший раунд я програв, але другий не був настільки впевненим", - сказав він.

Поле стало широко відкритим, коли Фарід Мансуров, олімпійський чемпіон 2004 року з Азербайджану, програв Варданяну з рахунком 3: 0, 3: 0 у першому турі. Мансуров не втратив періоду під час перемоги на минулорічному чемпіонаті світу, включаючи перемогу в золотому медалі над Стівом Генотом.

Генот виграв щільний матч у середу у 1/8 фіналу, перемігши угорця Тамаша Лоеринца 0: 2, 1: 1 і 1: 1, не вигравши прямо періоду, лише вигравши свої півфінальні та фінальні матчі загальним рахунком 10: 2.