Важка атлетика Білорусь

першого

Генадзь Лапцев, Фото Дмитра Грибовського, важка атлетика

У Гродно стартував міжнародний турнір пам'яті дворазового олімпійського чемпіона Олександра Курловича - Кубок Олександра 2019. У перший змагальний день на платформі Крижаного палацу було зіграно 8 комплектів медалей.

Юлія Асайонак - у новій категорії

Жінка відкрила програму турніру у ваговій категорії до 49 кг. зауважимо, що до списку учасників увійшла і Юлія Асайонак, яка спочатку повинна була обслуговувати свою корону (до 45 кг).

зрозуміло, білоруська дівчина, що в такій ситуації важко було боротися за хороший результат. Тому головна боротьба була між китайкою Чжан Жун і Нігорой Авдуллаєвой з Узбекистану. Однак Джулія Асаонок не збиралася здаватися і вирішила свої, хоч і місцеві, завдання. В обох вправах білорус став третім, взяв 57 кг у вирвати і 73 кг - поштовх. За результатами біатлону Джулія Асаонок також виграла бронзову медаль з рахунком 130 кг у скандинавському поєднанні.

Чжан Жун з Китаю з першого підходу до кожної вправи забезпечив золоту медаль. За результатами біатлону представник Китаю показав результат у Росії 199 кг (91 кг у хапанні + 108 кг поштовх). Другою стала Нігора Абдуллаєва. Її результат у кількості - 163 кг (73 + 90). До речі, Нігора Абдуллаєва - наймолодша учасниця змагань. їй лише 15 років!

Після церемонії нагородження Джулія сказала Асаонок: Чому в останній момент було вирішено змінити ваговий клас:

- Вже кінець сезону, і я думаю про майбутнє. Я починаю набирати вагу, піднімати важкі кілограми. Проте результати пішли на спад. Грубо кажучи, зараз я запасаюсь зимовою вагою. Тому ми поспілкувалися з тренером і вирішили: змагання в категорії до 45 кг там, а 49 кг діють престижно. Все-таки олімпійська вага. Що стосується невеликої кількості учасників, турнір не є конкуренцією. Більше мотивації для вшанування пам’яті видатного спортсмена - Олександра Курловича.

дуель чемпіонів

Незважаючи на не найбільшу кількість учасників турніру, до Гродно прийшло багато титулованих спортсменів. Отже, вагова категорія до 55 кг Я розвивав цю елітну битву. На золоту медаль претендували лише троє титулованих спортсменів: чемпіон світу Робіть Яцун (Китай) та Зульфія, і ще один представник Середнього царства Чжан МІНІСТР - срібний та бронзовий призер планетарного форуму. Крім того, шанована компанія-учасниця стала срібним призером чемпіонату Європи в Батумі-2019 Світлана Єршова.

Однак з першими підходами основна боротьба ведеться між спортсменами з Китаю. До того ж Зульфія Чіншанло не так добре діяла у розриві, закінчивши перший рух з рахунком 85 кг. У той час як Яцун та Ванцюн особливих проблем вправи не зазнавали, посівши першу та другу позиції відповідно з однаковим результатом - 96 кг.

Під натиском китайських спортсменів продовжувались свої переможні шляхи. Незважаючи на Чіншанло, який донедавна намагався поліпшити своє становище. Однак у подвійному заході найкращим було Робіть Яцун - 217 кг (96 + 121). Друге місце посів Чжан Ванцюн - 215 кг (96 + 119). Zwlfïï Chinshanlo - бронза. її результати - 200 кг (85 + 115).

Відсутність мотивації

У другому потоці змагань були чоловіки. У ваговій категорії до 61 кг на платформу вийшли лише двоє спортсменів, але високо оцінених. Срібний призер чемпіонату світу Мрій Ігор з Казахстану та чемпіон Європи (а також володар бронзового планетарного форуму Шота Мішвелідзе з Грузії.

На жаль, спортсмен з Казахстану не вдався у своїх перших двох спробах ривками в 100 кг і з подальших підходів дав. Таким чином Шота Мішвелідзе переміг з рахунком 266 кг (123 + 143). Після виступу грузинського спортсмена в інтерв'ю з відзначеною важкою атлетикою Білорусі я був засмучений суперником на пенсії. Особливої ​​мотивації боротися за хороший результат у Мішвелідзе вже не було.

Білоруси - з медалями, але без золота

У ваговій категорії до 67 кг оскільки перший підхід був зрозумілим, як розподіляється простір між учасниками. І кожен зі спортсменів зумів порадувати вболівальників.

Він виграв нинішнього світового рекордсмена у цій боротьбі, китайця Хуан Міньхана. Він став володарем Кубка Олександра в турнірі з рахунком 318 кг (151 + 167). Примітно, що Мінханг намагався знищити власний світовий рекорд, але спробі до 156 кг він не піддавався. Треба віддати належне вболівальникам Гродно: вони підтримують кожного спортсмена, незважаючи на його приналежність до певної країни. Хуан отримав найгучніші оплески. Будь ласка, запис аудиторії в Міньхані не спрацьовує, але шанувальники щиро подякували китайському спортсмену.

В інтерв’ю Хуану з важкої атлетики Білорусі Мінханг він поділився враженнями від виступів:

- Я вже планував побити його рекорд. Але не сподівайтесь, що це дасть стільки енергії вже з першої спроби. На жаль, більше у мене не було. Але я не засмучений. Пережив позитивні емоції від виступу на Олександрівському кубку в Білорусі!

І наше друге місце Генадзь Лапцеу. Він показав результат - 292 кг (132 + 160). Слід зазначити, що чемпіон Європи-2019 у Батумі - поки що єдиний спортсмен Кубка Олександра, який підкорився всім шести підходам! Після церемонії нагородження Геннадій Лаптєв розповів нам, він був радий, як це все склалося в турнірі для нього:

- Дуже задоволений собою. Адже рік був надзвичайно важким. А в кінці сезону показати хороший результат - завжди здорово. Виступ на шести підходах був своєрідною пригодою. З тренерами не знав, до чого я зараз готовий. Ми починали з невеликої ваги, а потім пізніше, оцінивши їх силу, пішли по максимуму. Було приємно поспілкуватися з рідними стінами та почути підтримку своїх шанувальників на їхній же платформі. Але чи турнір на початку року - мені довелося б виграти:).

Третє місце посіла італійка Антоніо Індовілья - 252 кг (116 + 136).

Він завершив другий потік виступу спортсменів у категорії до 73 кг. Особливої ​​боротьби між спортсменами не зав'язується. Я виграв чемпіона Азії Юань Ченшфей з Китаю - 341 кг (153 + 188). Друге місце посів білорус Вадим Ліхарад - 305 кг (135 + 170).

перші записи

Фінальним потоком першого змагального дня були жінки. У ваговій категорії до 59 кг Учасники не принесли сюрпризів. Золото виграв представник Азербайджану, чемпіон світу, триразовий переможець континентальних форумів Боянка Костова - 215 кг (95 + 120). Срібло в Ізабелла Яйлян - 202 кг (92 + 110), бронза - К'яра Піккіно (Італія) - 176 кг (82 + 94).

У ваговій категорії 64 кг як серйозний бій між дівчатами не зв'язаний. Однак не обійшлося і без записів. Я виграв у китайців Хуан Тін - 237 кг (107 + 130). Вона зламала своє світовий рекорд серед юніорів (105 кг) у розриві.

Другий результат показав Кумушксон Файзуллаєва з Узбекистану - 218 кг (98 + 120) і встановили новий світовий рекорд для дівчат. Попереднє досягнення 97 кг також належало цьому спортсмену.

Третє місце посіла дворазова чемпіонка Європи, росіянка Наталія Гласткіна - 194 кг (84 + 110). Після виступу вона високо оцінила організацію турніру:

- У Гродно - бездоганно чистий. Мені тут все подобається, просто ідеально. Місто дуже цікаве, своєрідне, цікаве. Організація - на найвищому рівні, як і на міжнародних турнірах.

У ваговій категорії 71 кг розподілилися таким чином: виграв Катерина Бикова (Казахстан) - 210 кг (93 + 117), другий Іоланта Вітер - 195 кг (88 + 107), Вона виграла бронзу Марина Оман (Ізраль) - 175 кг (80 + 95).

курс “золото”

Завтра, другого дня змагань, на турнірі Кубка Олександра будуть вручені призи у ваговій категорії 81 кг та 89 кг у чоловіків, а також у жінок - до 76 кг, 81 кг, 87 кг та вище 87 кг. Білоруська команда представить Ігоря Лозку, Петра Асаонока (обидва - 81 кг), Максима Мудревського (89 кг), Дар'ю Наумову (76 кг) та Дзіну Сазанавець (81 кг).

Після першого дня в медальному заліку Кубку Олександра збірна Китаю, на яку припадає 6 нагород у північному поєднанні (5 золотих та 1 срібна). Другі важкі атлети з Казахстану - дві медалі (1 золота та 1 бронза). Білоруська команда замикає трійку лідерів - у нас три медалі (2 срібні та 1 бронзова).

Пряма трансляція змагань доступна на нашому веб-сайті та Youtube-канал. Також ви можете знайти медіа-путівник, де ви знайдете корисну інформацію про турнір Alexander Cup.

Текст та відео: Кавалю Аляксей