The Mercury Insurance Open - прем’єр-захід WTA у Південній Каліфорнії

У суботу ввечері перед недільним фіналом натовп застряг на стадіоні, щоб засвідчити вечірній півфінальний матч між Мискіною та її росіянкою Вірою Звонарєвою. Ця зустріч буде відома як один із найбільш захоплюючих матчів в історії турнірів, оскільки росіяни боролися за неї дві години та 28 хвилин до того, як Мискіна виграла 6-2, 6-7 (4), 7-6 (15).

open

У матчі відбувся найдовший фінальний тай-брейк в одиночному поєдинку в історії туру WTA. У фінальному сеті Мискіна зберегла неймовірні дев'ять матч-очок.

Вигравши свій пізній нічний півфінал, Мискіна не могла надати слабкого опору Давенпорту у фіналі Acura Classic, оскільки в першому сеті вона відстала від рахунку 5: 0. Девенпорт програла би лише дві гри Мискіній, вигравши титул на "Ла-Коста" вдруге у своїй кар'єрі. "За останні три тижні я багато чого довів собі. Кілька тижнів тому мої сподівання на літо були іншими, ніж зараз", - сказав Девенпорт.

"Я справді виснажена і не могла знайти енергії для боротьби", - сказала Мискіна. "Ліндсі грала неймовірно. Мені довелося б сьогодні зіграти на 200 відсотків, щоб перемогти її. Я все ще дуже щаслива. Це був чудовий турнір для мене, і я зробив все, що міг".

Давенпорт отримав 189 000 доларів за перемогу в турнірі 2004 року. Перемога відзначила її 43-й титул WTA в одиночному розряді. Одинадцять із цих назв надійшли в Каліфорнію.

У фіналі парного розряду другий "посівний" Зімбабве Кара Блек та австралійка Ренне Стуббс перемогли першопосадочних Віргінію Руано Паскуаль з Іспанії та аргентинця Паолу Суарес, 4-6, 6-1, 6-4.

Марія Шарапова, чемпіонка Уімблдону 2004 року, вперше виступила в окрузі Сан-Дієго. Вона вразила вболівальників, діставшись до чвертьфіналу, а потім програвши росіянці Мискіній, 7-5, 6-2. Легенда тенісу Мартіна Навратілова вийшла на четверте посівне місце разом із американкою Лізою Реймонд у розіграші парного розряду. Вони дійшли до півфіналу, де потрапили до Блек енд Стаббс, 7-5, 7-6 (4).

2003 - Зіткнення бельгійців

Турнір відсвяткував 20-й рік, і новий чемпіон відзначив цю подію. Відкрита чемпіонка Франції Бельгія Джастін Енен дебютувала в турнірі на курорті і спа-центрі La Costa і цілий тиждень радувала вболівальників одним з найкращих бекхендів у грі. Третя "посівна" бельгійка легко перемогла гречанку Елені Даніїлду з рахунком 6: 1, 6: 1 у своєму першому матчі.

У третьому раунді Енін ледве не вибула з турніру, коли виявилася в сеті та на сервісному брейку до росіянки Олени Дементьєвої, перш ніж повернутися до перемоги, 4-6, 6-4, 6-1. Хенін дійшла до фіналу в одиночному розряді, відправивши росіянку Наді Петрову з рахунком 6: 0, 6: 2 у чвертьфінал. У своєму півфінальному поєдинку вона витіснила ще одну росіянку, Світлану Кузнєцову, 6-1, 6-3.

З іншого боку жеребкування, колега Хеніна, бельгієць, робив потужний пробіг у фінал. Кім Клістерс, який вийшов на другий план, перемогла іспанку Вірджинію Руано Паскуаль, Маріон Бартолі з Франції та Лізу Реймонд та Ліндсей Девенпорт із США в прямих сетах. Клайстерс програла загалом 14 ігор у чотирьох матчах на шляху до свого першого фіналу одиночного розряду в Сан-Дієго.

Сцена була призначена для загальнобельгійського фіналу перед 6500 людей на стадіоні на стадіоні у курортному спа-центрі La Costa. У матчі-реванші у фіналі Відкритого чемпіонату Франції 2003 року бельгійці влаштували справжнє шоу, провівши поєдинки за годину та 49 хвилин, перш ніж Енен-Харденн вдарив переможця падінням на матчі, щоб виграти, 3-6, 6-2, 6-3.

"Зараз я дуже щаслива, це був дивовижний тиждень", - сказала Хенін. "Я так радий виграти титул на жорстких кортах. Я пишаюся тим, що зробив цього тижня". Після її перемоги Хеніні було вручено чек переможців на 165 500 доларів. Перемога відзначила її 11-й титул у турнірі WTA.

Незважаючи на програш від своєї землячки, Клайстерс не залишила турнір без титулу, оскільки об'єдналася з японкою Ай Сугіямою для перемоги над Ліндсей Девенпорт та Лізою Реймонд у фінальному розряді 6-4, 7-5.

Колишня чемпіонка турніру Кончіта Мартінес була нагороджена нагородою за вірність турніру за свої 12 виступів у цій події з 1991 року.

Легенда тенісу Мартіна Навратілова брала участь у головній жеребкуванні парного розряду, поєднавшись з росіянкою Світланою Кузнєцовою. Після перемоги у матчі першого туру Навратілова та Кузнєцова були переможені в чвертьфіналі від Кара Блек та Олени Ліховцевої, 3-6, 7-5, 6-1.

Турнір запропонував загалом 1 мільйон доларів призових. Цифра представляла рекорд у історії подій. Під час турнірного тижня в Ла-Коста відбулася благодійна гала-акція Центру догляду за грудьми Scripps Polster. На заході було зібрано $ 257 192.