Весела вечеря - це все про час. Як господині, ви повинні досягти балансу між спілкуванням та годуванням. Найкращий спосіб - це бути невимушеним на поверхні, але все це спланувати заздалегідь.

часу

Отже, як саме ви визначаєте час курсів і скільки часу ви повинні залишити між ними?

Для простого прийому їжі з трьох страв, що складається із закусок, основної страви та десерту, ви хочете залишити стільки часу між прийомами їжі:

• Поставте закуски на стіл приблизно через 30 хвилин після офіційного часу початку вечірки;
  • Дайте своїм гостям близько 30 хвилин насолодитися закусками, а потім подайте основну страву приблизно через 10-15 хвилин після того, як вони закінчили закуски;
  • Основна страва повинна тривати щонайменше 45 хвилин (більше, якщо це меню з чотирьох або п’яти страв);
  • Після того, як ваші гості закінчать основну страву, вони будуть занадто ситими, тож зачекайте 30-45 хвилин, перш ніж викладете десерт.

Це хронологія, до якої я звик за ці роки, і до якої я звик. Можливо, для вас це не однаково, але продовжуйте читати, щоб дізнатися про конкретні особливості та приклади, щоб, сподіваємось, знайти хронологію, яка працює для вашої власної вечері.

Час початку закусок: 30 хвилин

Це час, коли ви розміщуєте своїх гостей (знімаючи пальто, дозволяючи їм зручніше тощо). Це також час, коли деякі з ваших гостей затримаються модно.

На жаль, для деяких людей модно запізнення може бути набагато довшим, ніж для більшості з нас.

Ось чому добре мати щось готове для своїх гостей у міру прибуття. Подайте легкі коктейлі та прості закуски, поки всі все ще стікають. Більшість людей приїде на 10-30 хвилин пізніше, ніж ви сказали їм прибути.

Це чудово, але приблизно через 30 хвилин після офіційного початку вашої вечірки, ви захочете загасити закуски.

Не турбуйтеся про гостей, які запізнюються, і не дозволяйте їх виправданням відволікати вас від цієї хронології. Якщо більшість із тих, хто є у вашому списку гостей, уже у вас вдома, не змушуйте їх чекати.

Зосередьтеся на гостях, які там є, і приділіть їм увагу, яку вони заслуговують. Ваша вечірка у вас вдома, а не на вашому телефоні.

Приклад: Запрошення учасників вечірки починається о 19:00. Кілька тарілок сиру та сухарів, а також горіхів уже є на столах до прибуття гостей. Коктейлі вже готові для гостей. Гості починають стікати незабаром після 19:00. Ви подаєте свої закуски близько 19:30.

Закуска до основної страви: 10-15 хвилин

Після того, як усі ваші гості взяли до рук стартери, і ви помітили, що тарілки порожніють, пора подавати основну страву. Як тільки ви зрозумієте, що ваші гості закінчують закуски, вирушайте на кухню і починайте складати основну страву.

Ця частина не повинна тривати більше 10 хвилин.

Не залишайте гостей занадто довго чекати між закусками та основною стравою. Відмітка від 10 до 15 хвилин є розумною як для господаря, так і для гостей.

Приклад: Ви подали свої закуски десь о 19:30. Як правило, півгодини - це щедрий проміжок часу, щоб ваші гості могли насолодитися цими закусками. Ви помічаєте, що ваші гості готують закуски близько 20:00, тому ви виправдовуєтесь на кухню, щоб підготувати основне блюдо.

Всі сідають за обідній стіл між 20:10 та 20:15, і основна страва готова до вживання.

Основне блюдо до десерту: 30-45 хвилин

Дайте гостям достатньо часу, щоб з’їсти основну страву. Ніколи не поспішайте з ними. Навіть у тих, хто їсть швидко, основна страва повинна тривати не менше 30 хвилин. Прагніть до 45-хвилинної позначки, це достатня кількість часу для одночасної їжі та спілкування.

Коли ваші гості закінчать свою основну страву, почекайте десерту. Ваші гості будуть напхані після всієї їжі, яку вони з’їли, і ви також не хочете натрапляти, ніби ви штовхаєте їх покинути ваш дім.

Як господиня, зараз хороший час, щоб трохи прибрати.

На цей час у більшості з нас є тісна кухня, повна брудного посуду, тому зараз сприятливий час звільнити місце, завантажити посудомийну машину та приготувати десерт, каву чи десертне вино.

Однак не переборщуйте з цим. Вам ще потрібно розважати весь вечір. Справжня причина, чому ви чекаєте десерту, полягає в тому, що ваші гості занадто ситі, щоб їсти, а не для того, щоб ви могли весь час зникати на кухні.

Поки ваші гості чекають, продовжуйте мішатися і завжди тримайте повні окуляри.

Приклад: Ви подали основну страву близько 20:15. Дайте своїм гостям достатньо часу, щоб насолодитися цим курсом, приблизно до 21:00. Дайте їм трохи передихнути після цього і не подавайте десерт відразу (вони вам за це подякують). Прямо десь о 9:30 вечора був би вдалий час подати десерт.

Що можна сказати про харчування з чотирьох та п’яти страв?

Для більшості вечерь зазвичай подають трапезу з трьох страв, яка складається із закуски, основної страви та десерту. У більш офіційній обстановці ви можете розглянути чотири- або п’ятиразове харчування.

У випадку їжі з чотирьох страв ви подавали суп перед основним прийомом їжі. У разі їжі з п’яти страв ви подавали суп і салат перед основним прийомом їжі. Деякі господарі все ще пропонують закуски, інші - ні.

Якщо ви пропонуєте закуски перед основною стравою, закуску подають спочатку з супом, потім із закускою та останнім салатом на прикладі страви з п’яти страв. У деяких культурах салат подають після основної страви.

Якщо ви можете подати суп приблизно за 40-60 хвилин до основної страви, ви повинні мати змогу залишатися в межах цього строку. Подивіться, що підходить для ваших гостей, але що б ви не робили, не поспішайте з ними.

Приклад: Продовжуючи розповідь про вечірку о 19:00, подайте суп близько 19:15. Потім ви можете подати закуски та салат незабаром після цього, причому основна страва подається приблизно з 19:55 до 20:15.

Вам цікаво, чому суп подають так рано? Це тому, що це офіційна вечеря. Швидше за все, ви надіслали офіційне запрошення, в якому чітко сказали гостям, коли потрібно подавати вечерю. Не існує такого поняття, як модно запізнюватися на офіційні вечері, тож у вас є зелене світло, щоб чекати від ваших гостей пунктуальності.

Сподіваюся, я допоміг вам визначити час проведення вашої вечері.