Переможці та переможені команди США в Сочі

Команди з вільного катання на лижах та сноубордах несли вагу для команди США, коли фігуристи та спідерист спотикались

Автор Емілі Фельдман • Опубліковано 21 лютого 2014 року • Оновлено 22 квітня 2016 року о 19:17

Ігри в Сочі стали для тривоги американськими вболівальниками та спортсменами, звиклими до сильної присутності країни на медальному подіумі в основних зимових змаганнях.

nbc10

США наближаються до кінця Ігор у Сочі, поєднавшись з Канадою за третє місце в підрахунку золотих медалей, відстаючи від Росії та Норвегії. Але кожен, хто уважно стежив за ним, знає, що домінування країни у двох наймолодших олімпійських видах спорту врятувало те, що було інакше хиткою діяльністю.

Без внеску команд вільного лижного спорту та сноубордів США, які нехарактерно натрапили на такі традиційні види спорту, як фігурне катання та швидкісне катання, сиділи б на 12 місці позаду таких країн, як Білорусь, Польща та Франція.

Спорт

Президент Sixers розмовляє про новий сезон, кампанія малого бізнесу

Гра OKC-Х'юстон відкладена, загартована після порушення COVID

Ранній погляд на вразливість США з’явився наприкінці першого тижня змагань, коли він опустився на 7 місце в медальному заліку. Він відновився на другому тижні завдяки альпійським лижникам Теду Лігеті та Мікаелі Шиффрін, танцюристам на льоду Меріл Девіс та Чарлі Уайту та героїці збірної США з вільного лижного спорту, яка набрала понад 30 відсотків золотих медалей США.

Стів Руш, колишній керівник спортивних змагань Олімпійського комітету США, заявив The Associated Press, що падіння домінування США є менш показником якості їхніх спортсменів, ніж покращенням їхніх суперників.

"Буде дуже важко підтримувати такий рівень виробництва медалей для США в майбутньому", - сказав Роуш. "Решта світу наздоганяє".

Прокрутіть униз, щоб подивитися, що пішло правильно, а що пішло жахливо для команди США в Сочі.

ПЕРЕМОЖЦІ

Американська команда з сноубордингу

Сейдж Коценбург задав тон для решти змагань зі сноуборду, коли забив свій останній пробіг підступним слоупстайловим полем, завоювавши перше золото Ігор. Його перемога зробила потужний виступ у перший день змагань: американським сноубордистам не потрібен був Шон Уайт для перемоги.

Уайт, одна з найвідоміших ікон сноуборду у світі, вийшов із змагань зі схилу на сноуборді, зосередившись виключно на захисті свого титулу хафпайпа. Він ніколи не вийшов на подіум після того, як не зумів здійснити амбіційний стрибок, але товариші по команді з лишком компенсували його невтішне фінішування на четвертому місці.

Не минуло і 24 годин після того, як Коценбург виграв золото у стилі слоустайл, американець Джеймі Андерсон зробив те саме у жіночій конкуренції. Серія медалей продовжилася у жіночому хайфпайпі, де Кейтлін Фаррінгтон та Келлі Кларк підняли слабкість у хлопців із золотом та бронзою.

Алекс Дейболд виграв п'яту та останню медаль з сноубордингу для команди США - бронзу у сноуборд-кросі серед чоловіків.
Збірна США з лижного спорту

США виграли сім медалей - з них три - золоті - на лижах вільним стилем, багато в чому завдяки приголомшливій розгортці у змаганнях зі слоустайлу серед чоловіків. Джосс Крістенсен, Гас Кенворті та Ніколас Геппер займали весь подіум в олімпійському дебюті.

Американці також взяли обидва золота напівпайпа: Девід Уайз виграв чоловічі змагання, а Медді Боумен - жіночі.

Девін Логан та Ханна Керні очолили команду срібним сріблом та бронзовими магнатами.

Шість золотих медалей, виграних між командами зі сноубордів та лижного спорту, становлять понад 65 відсотків загальної кількості медалей у США. П'ять золотих, або 56 відсотків від загальної кількості США, були отримані від подій, які не були на Олімпійських іграх до цього року - сноуборд та катання на лижних сноубордах та катання на гірських лижах. Якби не ці доповнення, США могли б залишитися у незручній формі.
Меріл Девіс та Чарлі Уайт

Девіс і Уайт були одними з небагатьох фаворитів золотої медалі, які насправді здобули перемогу. Їхня перемога в змаганнях з танців на льоду була надзвичайно потрібна в Сочі, оскільки США не вдалося - вперше з 1936 року - вивести фігуриста-чоловіка або фігуристку на медальний подіум.

Засуха серед медалей у жінок у США почалася у Ванкувері, де вперше з 1964 року жодна американка не зуміла зламати трійку лідерів. Однак американець Еван Лисацек зміг компенсувати втрату, забивши перемогу у першому місці у чоловічій конкуренції. Цього року ані Джейсон Браун, ані Джеремі Еббот, ані жодна з трьох жінок, що катаються на ковзанах для США, не вийшли на подіум. Грейсі Голд виявилася найближчою, посівшись на четвертому місці, відставши на 10 очок від італійської бронзової медалі Кароліни Костнер.

США взяли бронзу в новій командній події, але Девіс і Уайт були єдиними американськими фігуристами, яким вдалося виграти золото.

• Тед Лігеті
    Гірськолижник Тед Лігеті розпочав у Сочі важкий старт з парою поганих виступів у супер-великій та суперкомбінації. Тим не менше, 29-річному хлопцеві вдалося змінити ситуацію у гігантському слаломі, вирізавши золото, яке одночасно підвищило позицію американського медика і внесло його в книги історії як першого американця, який коли-небудь вигравав олімпійську гонку.
  • Мікаела Шиффрін
    18-річний Шріффін з Вейла, штат Колорадо, став наймолодшим лижником, який коли-небудь вигравав олімпійський слалом. Вона задала темп у своєму першому пробігу по млявій трасі Роза Хутор і ледь не втратила його, коли здійснила широкий поворот навколо воріт і мало не зійшла з траси. Однак їй вдалося оговтатися і пішла в історію, вручивши США останню золоту медаль Ігор.
  • Стівен Холкомб та його команда з бобслею
    Стівен Холкомб з Парк-Сіті, штат Юта, і Стівен Ленгтон з Мелроуза, штат Массачусетс, стали першими американцями, які виграли медаль у двоборстві з бобслею з 1952 року. Через кілька днів Холкомб, Ленгтон і товариші по команді Курт Томасевич та Кріс Фогт виграли остаточну медаль США Ігор у Сочі - бронза в гонці чотирьох.

Фініш на третьому місці став величезною особистою перемогою Холкомба, колишнього нацгвардійця штату Юта, який роками боровся з важкими проблемами зору та депресією, перш ніж пройти до Олімпійських ігор.