Господарі Росії ведуть медальний шлях на Великому шоломі IJF в Єкатеринбурзі

Російський дзюдоїст зробив це більше, ніж незабутньою Міжнародною федерацією дзюдо (IJF) Єкатеринбурга Великого шолома, посівши медальні таблиці перед своїми домашніми вболівальниками.

ведуть

Кредит зображення: Eurosport

Десять країн фінішували із золотими медалями протягом трьох днів змагань (з 15 по 17 березня) у Палаці спорту, але саме країна, що приймає, очолила підрахунок медалей на завершення, вибравши загалом три золота, дві срібні та три бронзові.

Офіційна церемонія відкриття Великого шолома в Єкатеринбурзі відбулася в суботу 16 березня. Губернатор Свердловської області Євген Васильович Куйвашев привітав усіх спортсменів та вболівальників, зазначивши, що в організації цього Великого шолома зросла кількість учасників дзюдо в регіон.
Президент Російської федерації дзюдо Василь Анісімов привітав усіх конкурентів на Великому шоломі в столиці Уралу, тоді як віце-президент Міжнародної федерації дзюдо Сергій Соловейчик подякував губернатору, Регіональній та Російській федерації дзюдо від імені президента IJF Маріуса Візера за всі їхні зусилля у постановці цієї події.

Перший день дій у п’ятницю був висвітлений деякими відомими іменами, котрі приносили медалі в жіночих змаганнях, і ненасіяний монголець, який вибив одного з японських фаворитів у чоловічих змаганнях.

У категорії до 48 кг у жінок олімпійська чемпіонка Ріо-2016 Аргентина Паула Парето перемогла Джулію Фігероа з Іспанії золотим рахунком і виграла свій другий титул Великого шолома. Аргентинський ветеран незначно переграв свого іспанського суперника, який отримав її третій шидо в додатковий час, щоб вручити золоту медаль Парето.

Іспанія також була представлена ​​у фіналі до 52 кг, але саме ізраїльтянка Гілі Коен виграла свою другу золоту медаль "Великого шолома", перемігши Ана Перес Бокс. Іспанка вперше виступала у фіналі "Великого шолома", але Коен підніс її з uchi-gari за один із найкращих ippons в перший день, щоб взяти золоту медаль.

Переможниця паризького Великого шолома Кріста Дегучі перемогла володарку Гран-прі Марракеша Чен-Лінг Лієн, щоб виграти золоту медаль -57 кг. Канадець закріпив на Залогах китайський Тайбей на 20 секунд, щоб запевнити свій другий титул Великого шолома за стільки ж місяців, вигравши у столиці Франції в лютому.

У п’ятницю серед чоловіків Унубольд Лхагваямц з Монголії виграв золото IJF World Judo Tour з третьої спроби після того, як обіграв японку Юму Осіму у фіналі -60 кг. Монголець, колишній бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів, займає 169 місце у світі і не висів, але виявився занадто сильним для досвідченого японського дзюдоїста, який отримав свій третій і останній шидо в золотих очках за те, що він качився під рукою свого суперника.

У фіналі до 66 кг Кіліан Ле Буш вперше очолила подіум медалі Великого шолома IJF за рахунок світового номер 130 Іса Ісаєва з Росії, який не зміг виграти золото для господарів. Обидва дзюдоїсти були на незвіданій території, оскільки вперше виграли фінал "Великого шолома", і саме світовий номер 46 з Франції отримав перші почесті, зловивши домашнього дзюдоїста з о-учі-гарі за рахунок ваза-арі.

День другий у суботу Франція, Росія, Ізраїль та Швеція здобули золото, тоді як Марокко та Таджикистан отримали перші відзнаки Великого шолома.

Дарія Давидова порадувала домашніх вболівальників, вигравши золото у фіналі серед жінок до 63 кг. Її суперниця, бронзова призерка чемпіонату Європи з Великобританії Люсі Ренсхолл також прагнула отримати перший титул Великого шолома, але росіянину протистояли 50 годин на годиннику з ура-наге для ippon.

Французька Марі Єв Гахі подвоїла свою золоту медаль на сцені Великого шолома, перемігши колишню першу номерку світу Бразилії Марію Портелу у фіналі до 70 кг. Гахі, номер один у світі з такою вагою, накинувся на землю, щоб узяти в пастку бразильця, який не зміг зібрати жодної форми втечі, коли минули секунди для другого золота Франції в Росії.

У фіналі до 73 кг серед чоловіків шведський Томмі Мачіас порушив форму, побивши олімпійського чемпіона Фабіо Базіле з Італії. Швед продемонстрував свою майстерність у не-вазі, маневруючи від можливого затримання до армбари. Італієць, який засвітив підготовчі матчі своїм смертельним аші-вазою, виставивши себе фаворитом раннього змагання, отримав першу золоту медаль IJF після вибивання лівою ногою.

Ізраїлець Сагі Мукі мав перевагу над колишнім чемпіоном світу Японією Таканорі Нагасе у фіналі до 81 кг і виграв свою третю золоту медаль Великого шолома. Срібний призер паризького Великого шолома Мукі чекав до останньої хвилини, перш ніж стартувати, кинувши плече, ваза-арі, залишивши сім секунд, залишивши номер світу 153 Нагасе, щоб задовольнитись сріблом у своєму першому виїзді на 2019 рік.

У третій та останній день неділі дебютант Великого шолома забезпечив Японію першою золотою медаллю в Єкатеринбурзі.

Японка Мао Ідзумі виграла першу золоту медаль своєї країни на Великому шоломі в Єкатеринбурзі 2019 року перемогою у фіналі -78 кг над Бразилією Майрою Агіяр. Світовий номер 67 Ідзумі подав колишньому чемпіону світу Агіару із задушенням за межі району, щоб відмовити бразильському подвійному олімпійському бронзовому призеру у спині золотих медалей Великого шолома.

Були кращі новини для Бразилії у фіналі до 78 кг, оскільки Марія Сьюлен Алтеман виграла свою п’яту золоту медаль Великого шолома, визначившись у важкій ваговій категорії жінок. У розважальному фіналі дворазова срібна призерка світу парирувала Анну Фатумату М Байро з Франції в золотому рахунку о-учі-гарі.

Після п’яти програшів у фіналі Великого шолома Ноель Ван Т Енд нарешті виграв золото Великого шолома у своїй 21-й спробі, перемігши Беку Гвініашвілі у фіналі серед чоловіків -90 кг. Голандець мав п'ять срібних медалей Великого шолома на своє ім'я, але після висококонкурентного відкриття чотири хвилини нарешті отримав невловиму золоту медаль, випустивши свого грузинського противника з ippon seoi-nage.

Фінал вагою до 100 кг був загальноросійською справою, оскільки Арман Адаміан та п'ятикратний призер світових призів Кирило Денисов виставили класичний фінал перед рідною аудиторією. Адаміан знявся в попередньому матчі з кількома руйнівними іппонами і зустрів у Денисові пишного ветерана з обома чоловіками, які відчайдушно бажали представляти свою країну на вершині медального подіуму. З'ясувалося, що 22-річний новачок Адаміан загорнув золото лише у свою другу появу на Великому шоломі, забивши ваза-арі з ура-наге.

Також був домашній успіх у важкій ваговій категорії + 100 кг, коли Тамерлан Башаєв вперше у своїй кар'єрі забив золото Великого шолома. Він переміг бронзового призера Олімпійських игр або Сассона у заключні секунди їх поєдинку, опустившись під свого ізраїльського суперника зі своїм товарним знаком Seoi-Nage за рахунок Ваза-Арі, залишивши на годиннику чотири секунди, щоб закінчити турнір на висоті для господарів.

Наступна подія IJF проходить в Грузії, Гран-прі Тбілісі проводиться з 29 по 31 березня.