Людне поле на чемпіонатах світу з фігурного катання

ПРАГА - Надзвичайна кількість заявок на чемпіонати світу з фігурного катання, що починаються з неділі, означає, що потенційні призери та дебютанти будуть зобов’язані кататися на своїх повних безкоштовних програмах у відбіркових змаганнях перед змаганнями.

поле

Всім 47 чоловікам та 46 жінкам доведеться двічі пройти через свої програми, і лише 24 найкращі в кожній групі просунуться до змагань. На чемпіонаті з катання на ковзанах вперше довелося провести кваліфікацію.

Це означало, що зліт канадця Курта Браунінга "Ріка" Хамфрі Богарта з "Касабланки" буде бачений двічі; було б два довгих погляди на еластичного тіла Сур’я Боналі; і латиш Костянтин Костінс запропонував би принаймні пару своїх непорочних чотириразових петель.

Чоловіки піддавалися цьому ліквідаційному процесу в неділю, жінки в понеділок.

Потік в'їздів викликаний новими країнами - Україною, Казахстаном, Білоруссю, Узбекистаном, Грузією та Ізраїлем. Участь у двох інших змаганнях, для пар (брали участь 22) та танців (31 пара), хоч і важкі, але не були визнані достатньо високими, щоб вимагати елімінації.

Жоден власник титулу не захищався, всі стали професіоналами після Олімпійських ігор в Альбервілі. За винятком танцівниць Марини Климової та Сергія Пономаренка з Москви, усі вони погрожували повернутися в якості аматорів у наступному сезоні, щоб отримати хоча б золоті медалі, якщо не золоті медалі.

Готується в крилах "Праг'єре" Віктор Петренко, Крісті Ямагучі та пари Наталя Мішкутьонок та Артур Дмитрієв, минулорічні олімпійські та чемпіони світу.

Поряд з ними також інші зірки - двоє Брайан, Бойтано з США та Орсер з Канади; Німеччина Катаріна Вітт, олімпійська чемпіонка в Сараєво та Калгарі, яка вже визнана кандидатом; британські танцівниці Джейн Торвілл та Крістофер Дін, аналогічно сараєвському вінтажу; і навіть Деніз Біллманн, швейцарська чемпіонка світу в 1981 році.

Усі мають до початку травня подати свої олімпійські претензії, і їхні тіні лежать над Прагою. У спорті, який не вимірюється ні стрічкою, ні годинником, існує певний страх, що репутація цих зірок затьмарить зір олімпійських суддів.

За долею Браунінга в Празі будуть уважно спостерігати майбутні репатріанти. Минулого року триразовий чемпіон світу впав з грації, посівши шосте місце на Олімпійських іграх і програвши титул чемпіона світу Петренку. Прага є правильним місцем, щоб підтвердити свій авторитет, адже тут 31 рік тому інший канадець, Дональд Джексон, побив решту світу, коли виконав перший потрійний луц.

Після минулорічного провалу 27-річний Браунінг відчув, що йому потрібна зміна темпу. Він замінив тренерів з Майкла Джиранека на Луїса Стонга і переніс свій тренувальний табір з Альберти в Торонто.

Проти нього в Празі вийде земляк Елвіс Стойко, третій у світі в минулому сезоні, який наближав Браунінга до своїх недавніх громадян; балетний чемпіон Європи Дмитро Дмитренко з Києва (Україна), який може зрівнятися з будь-чим технічним, що роблять канадці; вибуховий француз Філіп Канделоро; та Скоттс Девіс, несподіваний переможець чемпіонату США.

Після вибуття в понеділок у жіночому заліку 19-річна Боналі, яка отримала свій третій титул чемпіона Європи шість тижнів тому, готується взяти свою першу світову корону. Французька фігуристка вже перемогла всіх своїх ймовірних суперниць, за винятком американки Ненсі Керріган.

Елегантний бостонянин минулого року посів друге місце у світі після Ямагучі і з тих пір виграв національний титул. Однак у технічному плані вона нестабільна, як і високо оцінений китайський Лу Чень, володар бронзової медалі у світі минулого року. Потрійний луц, необхідний у репертуарі чемпіона світу, неодноразово виводив хлопця з Харбіна, Китай.

Основними загрозами Боналі виглядають японка Юка Сато, переможниця жовтневого Skate America, та 15-річна українка Оксана Баюл. На недавніх європейцях Баюл, сирота, яка народилася в Дніпропетровську, але живе зараз в Одесі на Чорному морі, програла Боналі лише за вироком 3-6 суддів.

Перший титул, який буде вирішено, пари в середу, бачать вражаючих канадців Ізабель Брассер та Ллойда Ейслера, третіх у світі та на Олімпійських іграх минулого року, як фаворитів зараз, коли топ-росіяни стали професіоналами. Вони були двічі другими, у 1991 та 1990 роках. Нові чемпіони Європи Марина Єльцова та Андрій Бушков з Санкт-Петербурга намагатимуться зберегти титул вдома, тоді як місцеві жителі Радка Коварікова та Рене Новотний, другі в світі минулого року, шукатимуть перемога вдома також.