Домінік Тім виграв епопею Відкритого чемпіонату США, ховаючи привидів минулого фіналу Шлему

Сім місяців тому, Домінік Тім сказав, що це буде рахувати більше, якщо він виграє свій перший турнір "Великого шолома" Роджер Федерер, Рафаель Надаль і Новак Джокович все ще поруч.

виграв

У чому цінність цього?

Тім, другий посівний австрієць, зібрався з минулим німцем Олександр Звєрєв 2-6, 4-6, 6-4, 6-3, 7-6 (6) у фіналі Відкритого чемпіонату США, щоб стати головним чемпіоном, не проходячи жодного з чоловіків, які поєднували 56 головних титулів.

"Не важливо, зрештою, кого я перемагав і який це турнір", - сказав Тім пізно ввечері в неділю. “Ми обидва не стикалися з одним із Великої трійки, тож, мабуть, це було у нас у потилиці обом. Тому ми нервували ".

Якщо у фіналі не завжди був гарний теніс, титул все-таки зароблявся важко.

Звєрєв, 23-річне обличчя наступного покоління, в першому сеті знущався над нервовим Тієм. Але він почав гикати пізніше другої. Тим не менше, він зламав Тіма, щоб піднятися на 2-1 в третьому. Але він дозволив Тіму пробитися назад і пробитися в матч, який тривав чотири години і одну хвилину.

"Я граю погано, я занадто напружений, ноги важкі, руки важкі", - сказав Тім. “Але у мене завжди була надія і сподівання, що в один момент я звільнюсь. На щастя, було ще не пізно ".

У п’ятій кожен чоловік був зламаний під час подачі матчу, змусивши тай-брейк.

Роками Тім, Звєрєв та інші невдало билися, щоб позбутися легенд. Бій продовжувався, коли обом чоловікам було тісно. Звєрєв досяг подачі 68 миль на годину і виграв очко. Він також двічі зробив дві помилки.

Тім нарешті закінчив його на своєму третьому очковому чемпіонаті, ставши першою людиною, яка виграла фінал Відкритого чемпіонату США з двох сетів Панчо Гонсалес в 1949 р. Останньою людиною, яка зробила це у будь-якому великому фіналі, був Аргентина Гастон Гаудіо на Відкритому чемпіонаті Франції 2004 (останній великий без члена Великої трійки у півфіналі).

"Матч був справді жорстким, як драма, як кіно до кінця", - сказав він Ніколас Массу, Чилійський тренер Тіма, який зміг одиночні та подвоїв золоті медалі на Олімпійських іграх 2004 року.

Тім став першою людиною, яка виграла свій перший шолом за шість років, і першим великим чемпіоном, крім Федерера, Надаля та Джоковича за чотири роки. Це перший гравець, який народився в 1990-х, який виграв "Шлем", а другий австрієць після цього Томас Мустер, який взяв участь у Відкритому чемпіонаті Франції 1995 року.

(За збігом обставин, Австрія цього року не змогла виграти окремий титул Кубка світу з гірських лиж. Останній раз це сталося? 1995 р.)

Федерер (травма коліна) та Надал (турбота про подорожі) пропустили Open. Минулої неділі Джокович зазнав дефолту в четвертому раунді за те, що він вдарив м'яч, який вдарив лінійного персонажа в горло.

Тім став співфаворитом з росіянином Даніїл Медведєв, кого він задушив півфінальним розгортком у п'ятницю ввечері. Цілий тиждень Тім применшував будь-яку різницю в тому, що у міхурі не було Великої трійки.

"Неважливо, граю я когось із учасників Великої трійки чи когось іншого", - сказав він перед фіналом. “З того моменту, як Новак вийшов з турніру, було зрозуміло, що буде новий чемпіон Великого шолома. З цього моменту це теж не спадало мені ».

Без сумніву, Тім заплатив свій внесок.

Він зіграв три попередні фінали Великого шолома, двічі програвши Надалю на Відкритому чемпіонаті Франції та Джоковічу на Відкритому чемпіонаті Австралії в лютому. Надаль є рекордним 12-разовим чемпіоном Відкритого чемпіонату Франції (триватиме протягом 13 тижнів через два тижні). Джокович - рекордний восьмикратний чемпіон Australian Open.

"Я також дуже сподіваюся, що я виграю свій дівочий слем, коли вони ще будуть поруч", - сказав Тім, впавши Джоковічу в п'яти сетах у Мельбурні, "тому що це просто більше".

Цей вважає багато.

Тім вперше увійшов у фінал "Шлему" як фаворит після того, як скинув один сет за перші шість матчів. Згодом він зізнався, що думка про програш - і зниження до 0-4 у фіналі Шлема - була в його голові.

"Це завжди у вас в голові", - сказав він. “Цей шанс колись повернеться знову? Це, те, всі ці думки, які не найкраще грати у ваш найкращий теніс, грати безкоштовно ».

З часом деталі будуть зникати. Хто там був, хто ні. Як грав Тім.

Але цей факт витримає: Тім є головним чемпіоном.

"Я сподіваюся, що мені зараз стане легше на найбільших турнірах", - сказав він. "У мене була чудова кар'єра на сьогоднішній день, набагато краща, ніж я коли-небудь міг мріяти, але до сьогоднішнього дня залишалася велика частина, відсутня велика мета.

«В основному я все своє життя до цього моменту присвятив перемозі в одній з чотирьох спеціальностей. Тепер я це зробив ".

OlympicTalk увімкнено Новини Apple. Улюби нас!